Krimi

Zemřel jeden z obviněných v kauze Hlubuček. Měl spáchat sebevraždu

Jeden z obviněných v kauze Hlubuček Petr Adam zemřel. Podle informací webu iDNES.cz v pondělí spáchal sebevraždu. Následná pitva prokázala, že zemřel bez cizího zavinění. Obchodník v telekomunikacích se do kauzy zapletl kvůli údajnému ovlivnění zakázky na dodávku IP kamer a rozšíření radiostanic. Spolu s dalším obviněným měl nabízet úplatek členovi dozorčí rady pražského dopravního podniku Michalu Zdeňkovi.

Petr Adam, obviněný v kauze Hlubuček, měl spáchat sebevraždu, informaci v úterý přinesl web iDNES.cz. Mělo k tomu dojít během pondělního odpoledne v Klausově ulici v pražských Stodůlkách. 

Informaci o výjezdu potvrdila redakci TN.cz i mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. "Vyjížděli jsme do ulice Klausova k úmrtí 60letého muže. Na místo jela záchranářská lékařská posádka, později také koroner. Bohužel jsme muži ve spolupráci s Policií České republiky nedokázali pomoct," řekla. 

"Asistovali jsme záchranářům v jednom z domů v Klausově ulici, kde se nalézal muž bez známek života. Asistovali jsme i koronerovi. Policisté celou událost zadokumentovali a byla nařízena pitva. Na místo jsme vyjížděli po půl páté odpoledne," doplnil policejní mluvčí Jan Rybanský. 

Následná pitva pak prokázala, že muž zemřel bez cizího zavinění.

Související obsah

V kauze Hlubuček byl Adam obviněný z uplácení člena dozorčí rady pražského dopravního podniku Michala Zdeňka, který proti plánované zakázce vystupoval. Nejprve mu Adam spolu s dalším obviněným měl nabízet úplatek 300 tisíc korun, později půl milionu. 

​Michal Zdeněk však informoval policii a spolupracoval s ní. V té době byl Adam obchodním zástupcem společnosti Komo-Com. Policisté ale Petra Adama spojovali také s firmou MAR-TEL, která sídlí právě v Klausově ulici ve Stodůlkách. Právě v tomto sídle firmy našli policisté mrtvého Adama. Podle obchodního rejstříku je jednatelkou firmy MAR-TEL Martina Adamová.

Policie v kauze Hlubuček obvinila již 13 lidí, kteří se měli mimo jiné zapojit do podplácení v pražském dopravním podniku. Národní centrála proti organizovanému zločinu minulý týden ve středu zasahovala na několika místech v Praze, kde však nezastihla dva další možné aktéry v této kauze, kteří byli v zahraničí. 

O víkendu se policii přihlásil Pavel Kos, jeden z vyšetřovaných v kauze Hlubuček. Televizi Nova to v úterý potvrdil státní zástupce Adam Borgula.

Poslechněte si celé vyjádření státního zástupce Adama Borguly: 

"Můj klient byl vzat do vazby," řekl advokát Pavla Kose Vlastimil Rampula. Podle něj jeho klient přišel na policii v sobotu, do té doby byl na plánované sportovní akci v zahraničí. 

Poslechněte si celé vyjádření advokáta Vlastimila Rampuly: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz