Domácí

Karlův most obsadily stovky jogínů. Společný Pozdrav slunci trval hodinu

Mezinárodní den jógy se v den letního slunovratu 21. června každoročně slaví po celém světě. V Praze na Karlově mostě si proto v úterý v pět hodin ráno rozložily karimatky stovky příznivců tohoto cvičení. V sestavě nemohl chybět Pozdrav slunci (série cviků) a jeho různé variace.

Na Karlově mostě v Praze se v úterý ráno sešly čtyři stovky příznivců jógy. Ti si rozložili své karimatky a všichni společně začali cvičit, aby oslavili Mezinárodní den jógy. Cvičení začalo v pět hodin ráno a trvalo zhruba hodinu.

"Celá sekvence byla symbolem slunovratu. Byla založená na Pozdravech slunci (série cviků) a jejich variacích. Každý cvičící dostal jako dárek jógamatku a svíčku," řekla pro TN.cz pořadatelka akce Adéla Porubská.

Související obsah

Cvičení doprovázel přímo na mostě klavírista Karel Havlíček. "Celé to podtrhlo českou historii. Byli jsme na Karlově mostě, hráli jsme českou hudbu na české piano," dodala Porubská. Havlíček na klavír improvizoval, vycházel však z hudebních motivů ze svého alba Spoken.

Mezinárodní den jógy se slavil i jinde ve světě. V New Yorku cvičili jogíni na Times Square, v Paříži si příznivci jógy vybrali prostory u Eiffelovy věže. Cvičilo se také v Sydney, Londýně i v Singapuru.

Na Karlově mostě cvičili jogíni Zdroj: Yoga movement

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz