Zahraničí

Žena zapomněla syna v rozpáleném autě. Dítě ve voze zemřelo

Žena zapomněla syna v rozpáleném autě. Dítě ve voze zemřelo
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Dvě až tři hodiny nechala pravděpodobně omylem matka svého pětiletého syna v horkem rozpáleném osobním autě. Případ se stal v americkém Texasu. Žena začala chlapce hledat až poté, co si uvědomila, že není doma.

Těžko uvěřitelný příběh se smutným koncem se odehrál v jedné americké rodině. Matka, která v pondělí odpoledne spěchala domů, aby stihla připravit narozeninovou oslavu pro dceru, nechala svého pětiletého syna v rozpáleném osobním autě.

Až zhruba po dvou hodinách si uvědomila, že syn není doma. Po chvíli našla chlapce mrtvého v autě. "Policisté po příjezdu na místo zjistili, že ve vozidle bylo několik hodin ponecháno dítě. Dítě bylo na místě prohlášeno za mrtvé," uvedl na Twitteru šerif okresu Harris Ed Gonzalez.

Související obsah

Podle prvních výsledků vyšetřování jela matka se svým synem a o něco starší dcerou na nákup vypůjčeným autem. Jak spěchala, neuvědomila si, že její syn se umí odpoutat z pásů pouze v jejím autě. Stalo se tak, že chlapec zůstal v autosedačce, u které si pásy neuměl povolit.

"Matka šla dovnitř, druhý sourozenec byl také uvnitř, po pár hodinách, možná dvou nebo třech, si máma všimla, že tam chlapce není. Volala na něj a když neodpovídal, zběsile vyběhla ven a našla syna připoutaného v autě," dodal podle portálu Mirror Gonzalez.

Šerif také konstatoval, že za smrt chlapce mohly právě vysoké letní teploty, které dokáží z uzavřeného auta udělat pec. Zda  a z čeho ženu obviní, není zatím jasné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz