Domácí

Na auto u Trutnova spadl strom. Zemřely dvě ženy a dítě, řidič je v nemocnici

Obrovská tragédie se stala v neděli odpoledne u Spáleného Mlýna na Trutnovsku. Na projíždějící automobil se čtyřmi pasažéry spadl strom. Tři lidé na místě zemřeli, starší muž skončil v nemocnici. Policie nehodu vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti.

Nehoda se stala okolo jedné hodiny na silnici číslo 252 vedoucí z Horního Maršova na Horní Malou Úpu. "Mohu potvrdit, že spadl strom na projíždějící vozidlo, tři osoby z toho vozidla jsou po smrti," potvrdila TN.cz smutnou zprávu v neděli odpoledne policejní mluvčí Iva Kormošová.  

​Tou dobou v autě cestovali celkem čtyři lidé, jak objasnil vzápětí mluvčí krajských záchranářů Ivo Novák. "Tři osoby bohužel zemřely na místě. Další člověk, starší muž, byl transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové s lehčím zraněním," dodal.

"Na místě zemřely dvě ženy ve věku 76 a 88 let a 15letý chlapec," informovala večer Kormošová. Zraněnému řidiči je 76 let.

Související obsah

Záchranářům na místě pomáhali i hasiči. "Jednoho člověka jsme vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby, do nemocnice ho transportoval vrtulník," upozornila mluvčí Martina Götzová. "V současné chvíli zabezpečujeme místo události a probíhá zde policejní vyšetřování. Předpokládám, že pak tu ještě budeme provádět nějaké likvidační práce, tedy odstranění stromu," sdělila Götzová ve tři hodiny odpoledne.

Proč strom spadl, v tuto chvíli není jasné. Vyšetřovatelé nejprve místo musí pečlivě prozkoumat a všechno zdokumentovat. "Komunikace bude do zítřka uzavřena. Hrozí totiž pád dalších stromů. Budou stanoveny objízdné trasy," informovala v neděli Kormošová. Uzavírka má trvat minimálně do 15. hodiny.

Tragická událost se stala téměř rok poté, co spadlý strom na Písecku zabil dva lidi a zranil dvě děti, které u sebe pár ve vozidle schovával. Tehdy ale řádily silné bouřky, kdežto v neděli trápilo Česko spíše parné počasí.

Neštěstí z loňského roku připomíná reportáž zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz