Krimi

Patnáctiletá dívka měla zavraždit své dítě, policisté tělíčko stále nenašli

Patnáctiletá dívka měla zavraždit své dítě, policisté tělíčko stále nenašli
Ilustrační snímek Zdroj: TV Nova

Kriminalisté obvinili z vraždy 15letou dívku, která měla podle nich ve Frýdku-Místku tajně porodit, tělíčko novorozeněte se ale nepodařilo dosud najít. Případ se stal minulý týden.

Teprve 15letá dívka měla minulý týden ve Frýdku-Místku porodit a následně odhodit novorozence do kontejneru na odpad. Případem se začali zabývat policisté, kteří mladistvou dívku obvinili z vraždy.

"Policisté od minulého týdne prověřovali podezření z možného násilného trestného činu v souvislosti s úmrtím novorozence v okrese Frýdek-Místek. Případ si do své gesce převzali krajští kriminalisté, kteří v pondělí obvinili mladistvou dívku z provinění vraždy," informovala v úterý policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Související obsah

Vzhledem k věku mladistvé však policie bližší podrobnosti nesdělila. "Z důvodu věku obviněné nebudeme k tomuto případu poskytovat další informace," dodala Jiroušková.

K trestnému činu, za který dívce hrozí až 10 let vězení, přitom vůbec nemuselo dojít. Ve frýdecko-místecké nemocnici se totiž nachází babybox.

Související obsah

Podle informací portálu iDNES.cz miminko i s odpadky vyvezli chvíli po jeho odložení popeláři. Dívka se pak ihned po činu měla jít přiznat na policii. Kriminalisté následně začali po pohřešovaném novorozenci pátrat, zatím ho ale nenašli.

Tento případ bohužel není jediný. Od poloviny letošního května kriminalisté neúspěšně pátrají také po novorozenci z Kroměříže. Tehdy 24letá žena měla doma předčasně porodit, dítěte se pak zbavila. I v Kroměříži je přitom babybox.

Pátrání po novorozenci v Kroměříži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz