Zahraničí

Na Slovensku zavřela první benzínka. Neměla dostatek pohonných hmot

Na Slovensku zavřela první benzínka. Neměla dostatek pohonných hmot
Ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

Na Slovensku zavřela první čerpací stanice kvůli nedostatku pohonných hmot. Informuje o tom oznámení na dveřích benzínky v obci Pukanec. Skutečnost potvrdil také tamní starosta.

Motoristy čekal po příjezdu na čerpací stanici v obci Pukanec na Slovensku pořádný šok. Benzínka totiž byla zavřená, informoval portál pluska.sk.

"Momentální situace na trhu s pohonnými látkami nám bohužel neumožňuje plnohodnotně zásobovat naše čerpací stanice. Ani dominantní partneři Slovnaft, Unipetrol a OMV nám momentálně nedokážou dodat pohonné hmoty pro tuzemský trh. Omlouváme se vám za dočasné výpadky v zásobování paliv. Na vyřešení problémů intenzivně pracujeme," stálo v oznámení na dveřích čerpací stanice.

Související obsah

To, že je benzínka uzavřená, potvrdil portálu také starosta obce Pukanec Ján Rievaj. Slovenské ministerstvo hospodářství však o situaci nic neví. "Není žádný důvod, aby to tak bylo. Naopak resort hospodářství dlouhodobě podniká kroky, aby bylo na Slovensku pohonných hmot dostatek," uvedlo ministerstvo.

Resort zároveň uvedl, že pro Slovensko se mu podařilo získat výjimku na dovoz ruské ropy. "Slovenský trh představuje 70 % kapacity Slovnaftu. Po intenzivních jednáních generální ředitel potvrdil, že rafinerie Slovnaft nebude odstavená. Zároveň má Slovensko zásobníky ropy a ropných produktů naplněné na technické maximum, to je 97 % kapacity, další tři procenta musí zůstat prázdná pro případ havárie, aby bylo kam přečerpat vytékající ropu," vysvětlil resort.

Slováky už několik měsíců trápí vysoké ceny pohonných hmot, které neustále dosahují nových historických maxim. Podle portálu tvnoviny.sk se cena benzínu pohybuje nyní nad hranicí 1,90 eura (přibližně 46,92 koruny). Nafta je o něco levnější.

Benzín v Česku znovu podražil. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz