Zahraničí

Horor po přistání letadla. Stroj zachvátil požár, desítky lidí byly v ohrožení života

Na americkém letišti v Miami havarovalo po přistání letadlo dominikánské společnosti Red Air. Podle dopravce za incident mohla blíže nespecifikovaná technická závada. Tři lidé se při havárii zranili.

Letadlo společnosti Red Air havarovalo v úterý večer těsně po přistání na mezinárodním letišti v Miami. Letounu selhal podvozek a okamžitě z něj začaly šlehat plameny. Na palubě bylo v tu chvíli 126 pasažérů a 11 členů posádky, které oheň vyděsil. 

Tři lidé se zranili. "Hasiči dostali oheň pod kontrolu a zmírňují únik paliva. Všechny cestující prohlédli lékaři, tři lidé byli převezeni do místních nemocnic," uvedli miamští hasiči na twitteru.

Související obsah

"Zdá se, že piloti odvedli dobrou práci, když to všechno udrželi v jednom kuse. S letadlem se jim podařilo zastavit tak, aby se ke stroji dostalo záchranné vybavení," uvedl pro CBS Miami letecký expert a pilot Scott Harrington.

Cestující byli strachy bez sebe. "Vlastně jsem si myslela, že umřu. Vedle mě byl starý muž a já jsem ho objímala. Bylo to hrozné. Naráželi jsme ze strany na stranu a všechna okna se rozbila. Byla jsem ráda, když jsem se pak z letadla dostala," popsala své zážitky jedna z cestujících Paola Garciaová.

Dopravce potvrdil, že letadlo mělo technické potíže hned po přistání, bližší podrobnosti nechtěl sdělit. Cestujícím se ale omluvil a vyjádřil lítost nad tím, co se stalo. "Společnost Red Air vyjadřuje absolutní solidaritu s cestujícími a posádkou letadla," uvedla letecká společnost podle CNN.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz