Domácí

Poslední rozloučení se starostou Michalikem. Na pohřeb mu přišlo 250 hostů

Rodina a další lidé se ve čtvrtek přišli naposledy rozloučit s místopředsedou hnutí STAN a starostou Dolních Břežan Věslavem Michalikem. Politik zemřel náhle ve svých 59 letech po kolapsu při výletě na Vlčí horu, která je nedaleko Krásné Lípy.

Na poslední rozloučení s místopředsedou hnutí STAN Věslavem Michalikem dorazilo zhruba 200 až 250 hostů. Rozloučit se přišli i někteří Michalikovi straničtí kolegové, jako jsou například předseda hnutí STAN Vít Rakušan nebo dosluhující ministr školství Petr Gazdík, který minulý týden rezignoval na svou funkci.

"Obřad se bude konat ve čtvrtek 23. června 2022 od 13 hodin v evangelickém kostele U Salvátora v ulici Salvátorská 1, Praha 1," uvedla minulý týden manželka zesnulého Michalika Hana.

Obec Dolní Břežany i krajský úřad vystavily kondolenční knihy, ve kterých mohli lidé vyjadřovat soustrast. Kraj také zřídil pietní místo s květinami a svíčkami a na budově visela černá vlajka.

Související obsah

Věslav Michalik zemřel náhle poté, co se mu v neděli 12. června na výletě s manželkou v oblasti Labských pískovců nedaleko Krásné Lípy udělalo nevolno a zkolaboval. Podle Hany Michalikové bylo příčinou úmrtí srdeční selhání.

O život politika bojovali také záchranáři, na místo vyrazil i vrtulník. Zdravotníkům se ho však přes veškerou snahu zachránit nepodařilo. 

Jeho smrt zasáhla mimo jiné i českou politickou scénu. Michalik byl starostou obce Dolní Břežany od roku 2004. V hnutí STAN působil od roku 2013 a o rok později se stal součástí jeho předsednictví. Před 10 lety byl také zvolen zastupitelem Středočeského kraje.

V loňském roce byl navíc kandidátem na post ministra průmyslu a obchodu. Kvůli informacím, že údajně obchodoval přes kyperskou společnost, se však o funkci šéfa resortu neucházel. Tehdy tvrdil, že vše probíhalo v souladu se zákonem.

Podívejte se na fotografie z pohřbu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz