Zahraničí

Známému ruskému zpěvákovi vypovědělo srdce. Zemřel za podivných okolností

Známému ruskému zpěvákovi vypovědělo srdce. Zemřel za podivných okolností
Yuri Shatunov Zdroj: Profimedia

Ve věku 48 let náhle zemřel oblíbený ruský zpěvák Jurij Šatunov. Příčinou úmrtí frontmana kapely Laskovyj Maj měla být zástava srdce.

O úmrtí slavného zpěváka informoval jeho manažer ve čtvrtek. "Včera večer se Jurijovi v sanitce zastavilo srdce," citoval portál The Moscow Times Šatunova manažera Arkadije Kudrjašova.

Fanoušci mohou Jurije Šatunova znát jako frontmana kapely Laskovyj Maj (Přívětivý máj), která na konci 80. let vyprodávala stadiony po celém Sovětském svazu. Mezi nejúspěšnější hity patří například píseň Bielyje Rozy (Bílé růže) nebo Sedaja Noč (Šedá noc).

Související obsah

Podle manažera byla smrt náhlá a nečekaná. Portál EuroWeekly News informoval, že Šatunov začal mít zdravotní problémy během dovolené s přáteli, mezi kterými byl právě i Kudrjašov. Ti jej proto vzali k lékaři do tamní vesnice, stěžoval si totiž na bolest na hrudi.

Situace byla však zřejmě vážná a doktor zavolal záchranku, která měla Šatunova převézt do nemocnice v blízkém městě. Před příjezdem do zdravotnického zařízení se mu však zastavilo srdce. Přestože záchranáři ihned začali s resuscitací, zpěvákovi už nedokázali pomoci.

V roce 1992 Šatunov zahájil svou sólovou kariéru. Nikdy už však nedosáhl stejného úspěchu, jako když vystupoval s kapelou Laskovyj Maj. Zpěvák po sobě zanechal manželku Světlanu a dvě děti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz