Zahraničí

Střelba v nočním klubu v Oslu. Dva lidé zemřeli, nejméně 14 se zranilo

Dva lidé zemřeli a dalších nejméně 14 se zranilo při střelbě v nočním klubu v Oslu. Podezřelého muže policie zadržela. Případ vyšetřují jako teroristický čin.

Střelba se odehrála kolem jedné hodiny ráno tamního času (1:00 SELČ) na třech místech v centru norského Osla. A to u podniku London Pub, který je oblíbený mezi příslušníky komunity LGBT, dále u jazzového klubu Herr Nilsen a stánku s rychlým občerstvením.

Během incidentu zemřeli dva lidé a 14 dalších se zranilo. Policisté podle portálu RTL zabavili dvě zbraně. "Vše nasvědčuje tomu, že tento čin spáchal pouze jeden člověk," uvedl policista Tore Barstad.

Související obsah

Kriminalistům se podezřelého podařilo zadržet kousek od místa činu. Podle některých informací mohla být důvodem střelby homofobie. V sobotu měl Oslem totiž projít průvod za práva komunity LGBT, ten byl ale kvůli incidentu zrušen. Policie případ šetří jako teroristický čin.

Podle jednoho ze svědků přišel do baru muž s taškou, ze které následně vytáhl zbraň, a začal střílet. Podle jiných zaznělo zhruba 20 výstřelů. Brzy poté nastala panika. "Výstřelů bylo stále více a více. Lidé nejdřív nechápali, co se děje. Pak ale nastala panika," citoval portál Mirror dalšího z přítomných.

"Útočník vypadal velmi odhodlaně. Jakmile jsem pochopila, že je to vážné, dala jsem se na útěk. Na zemi jsem už viděla ležet zakrváceného muže," popsala další svědkyně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz