Zahraničí

Zabili jsme 80 polských žoldáků a zničili desítky kusů techniky, chlubí se Rusko

Zabili jsme 80 polských žoldáků a zničili desítky kusů techniky, chlubí se Rusko
Ilustrační snímek Zdroj: TV Nova

Ruské ministerstvo obrany v sobotu uvedlo, že způsobilo velké ztráty polským žoldnéřům bojujícím na Ukrajině. Zemřít mělo několik desítek bojovníků, zničeno mělo být 20 obrněných vozidel.

"Nepřítel utrpěl vážné ztráty. V důsledku úderů vysoce přesných zbraní ruských leteckých sil na budovy zinkovny Mehateks v obci Kosťantynivka v Doněcké lidové republice bylo zabito až 80 polských žoldáků a zničeno 20 obrněných bojových vozidel a osm raketometů Grad," uvedlo v sobotu dopoledne ruské ministerstvo obrany. Polsko se zatím ke zprávě nevyjádřilo.

Kosťantynivka sice leží v Doněcké oblasti, Rusové obec zatím ale neobsadili. A nebyla ani součástí oblasti okupované Doněckou lidovou republikou před začátkem války. Podívejte se na aktuální mapu k ruskému postupu:

Mapa okolí Kosťantynivky Zdroj: S povolením ISW

Související obsah

​Dále podle ruského ministerstva obrany zemřelo u Mykolajivu 300 ukrajinských vojáků a ruským silám se prý podařilo zničit 35 jednotek těžkých zbraní a 21 dronů. Podle Rusů odmítají některé ukrajinské jednotky poslušnost, například proto, že jsou jejich stavy doplňovány nevycvičenými záložními vojáky a že nemají dostatek těžkých zbraní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz