Domácí

Policie vytáhla z Rozkoše lidské tělo. V přehradě na Karvinsku zase utonul muž

Z vodní nádrže Rozkoš policisté v sobotu vytáhli lidské tělo. Podle záchranářů šlo o 35letého potápěče, který během sólového ponoru utonul. O den dříve se v přehradě na Karvinsku zase utopil 53letý muž. Pod hladinou měl být pět až deset minut. Oživit se ho však už nepodařilo.

Lidské tělo objevili na hladině vodní nádrže Rozkoš na Náchodsku v sobotu svědci. "Krátce po 11. hodině dopoledne jsme přijali oznámení o nálezu," řekla TN.cz policejní mluvčí Lucie Konečná.

"35letý muž byl po sólovém ponoru nalezen bezvládný na hladině. Po vytažení z vody lékař konstatoval smrt," doplnil mluvčí záchranářů Ivo Novák. Policisté však k případu nechtěli uvést žádné bližší informace. Byla nařízena soudní pitva.

Související obsah

"V tuto chvíli probíhá vyšetřování nešťastné události. Veškeré okolnosti a příčina úmrtí jsou předmětem dalšího šetření," uzavřela Konečná.

Utonulý muž na Karvinsku

Oznámení přijali záchranáři v pátek kolem půl druhé odpoledne. "Třiapadesátiletý muž měl být podle informací svědků pod hladinou těrlické přehrady pět až deset minut, než se ho podařilo z vody vytáhnout," informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Už po příjezdu záchranářů na místo však dotyčný nejevil žádné známky života. "První pomoc mu poskytovali zachránci spolu s policisty. Posádka dále pokračovala ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací," doplnil Humpl.

Související obsah

I přes veškerou snahu záchranářů muž zemřel. Jen během posledního týdne zasahovali moravskoslezští záchranáři u dalších dvou případů tonutí.

V úterý posádka zasahovala v Rychvaldu na Karvinsku. Lidé si tam totiž všimli těla muže, které plavalo na hladině. Po vytažení z vody však lékař konstatoval smrt. Šťastnější konec měl výjezd zdravotníků na Opavsku. Dítě se tam mělo topit v bazénu. Po příjezdu posádky bylo při vědomí.

"Proto platí varování před přeceňováním vlastních sil při plavání, stejně jako před rizikem nedostatečného dozoru nad malými dětmi v blízkosti vodních ploch a bazénů. Velkým nebezpečím je při koupání a plavání také ovlivnění alkoholem," uzavřel Humpl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz