Zahraničí

Ani zdravotní problémy ji nezastavily! Královna se nevzdává oblíbené zábavy

Ani zdravotní problémy ji nezastavily! Královna se nevzdává oblíbené zábavy
Královna Alžběta II. Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. je známá svou láskou ke koním. Kvůli zdravotním problémům jí lékaři doporučili vzdát se oblíbené kratochvíle. Po devíti měsících však znovu usedla do sedla.

Zálibu v jízdě na koni má Alžběta II. už od mládí. Často bývala viděna po boku manžela prince Philipa, jak se prohání na koni v areálu hradu Windsor.

Kvůli zdravotním problémům a vysokému věku se však hlava státu rozhodla své oblíbené kratochvíle vzdát. Navíc jí to doporučili i lékaři. Nyní, po devíti měsících, však byla znovu spatřena v sedle během oslav platinového jubilea její vlády, a to právě ve Windsoru.

Související obsah

Královna se nyní podle portálu The Sun cítí být dostatečně silná na to, aby si mohla užívat svět z hřbetu koně. "Její Výsosti během těch dlouhých měsíců jízda chyběla. Je to skvělým znamením po všech těch útrapách, které měla se zdravím. Dokázat to v 96 letech je navíc pozoruhodné," uvedl zdroj z hradu Windsor.

Alžběta II. je i nadále aktivní a plní své královské povinnosti. Tento týden se zúčastnila například osobní audience s arcibiskupem z Canterbury na hradě Windsor, píše portál Mirror.

Ještě na jaře byl královský expert Robert Hardman přesvědčený, že královnu už na jejím poníkovi neuvidíme. Opak se však stal pravdou. "Nedokážu si představit, že by mnoho dalších lidí, kterým je 96, usedlo na koně," měl jasno Hardman.

Královna oslavila 70. výročí od její korunovace. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz