Domácí

Na jihu Čech havaroval větroň. Pilot je ve vážném stavu

Na jihu Čech havaroval větroň. Pilot je ve vážném stavu
Pilot je ve vážném stavu Zdroj: Policie ČR

Záchranné složky vyjížděly v sobotu na letiště v Plané na Českobudějovicku. Zřítil se tam větroň. Pilot skončil ve vážném stavu v nemocnici.

Větroň měl havarovat v sobotu před 18. hodinou na letišti v Plané u Českých Budějovic. "Šetřením a ohledáním místa činu jsme zjistili, že před šestou hodinou večer měl pilot vyššího věku vzlétat z letištní plochy, kdy pár minut po startu se u stroje objevily blíže nespecifikované technické problémy. Z výšky několika desítek metrů pak spadl na travnatou plochu vedle ranveje," popsal událost policejní mluvčí Milan Bajcura.

Pilot se vážně zranil. Zdravotníci jej proto převezli do českobudějovické nemocnice. "Muž byl v bezvědomí a ve velmi vážném stavu. Utrpěl mnohačetná zranění," doplnila mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

Související obsah

Událost nyní vyšetřují boršovští policisté ve spolupráci s vyšetřovateli Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. "Celou událost sledoval zaměstnanec letiště, který okamžitě informoval záchrannou službu," uzavřel Bajcura.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz