Zahraničí

Několik explozí otřáslo Kyjevem. V troskách zemřel nejméně jeden člověk

Ukrajinským hlavním městem v neděli ráno otřáslo několik explozí. V Ševčenkivské čtvrti měly ruské síly zasáhnout obytný komplex. Podle starosty města Vitalije Klička jsou v sutinách uvězněni lidé. Podle záchranářů zemřel nejméně jeden člověk.

Na místo okamžitě vyrazili záchranáři. Podle starosty Vitalije Klička jsou zatím hlášeni dva zranění lidé, kteří byli hospitalizováni. Nevyloučil však další zraněné, nebo dokonce i mrtvé. "Pod troskami devítipatrové budovy, jsou uvěznění lidé," citoval portál The Kyiv Independent Klička. Záchranáři dopoledne uvedli, že zemřel nejméně jeden člověk.

Čtyři exploze se měly ozvat v neděli kolem půl sedmé ráno tamního času (5:30 SELČ). Zasažen měl být obytný komplex nedaleko centra města. Následně vypukl požár. "Ze dvou budov proběhla evakuace a záchrana lidí," doplnil Kličko. Podle svědků šlo o ostřelování raketami.

Související obsah

Letecký poplach se v noci na neděli rozezněl také na řadě dalších míst Ukrajiny. Rusové ostřelovali například Charkov. Tam podle portálu Ukrinform zasáhly rakety průmyslovou čtvrť.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v projevu slíbil, že se země bude snažit získat všechna okupovaná města zpět. V sobotu totiž Rusové ovládli Severodoněck. Obsadili jej den poté, co ukrajinská armáda vydala rozkaz se z města stáhnout, protože pozice ukrajinských vojáků byly neudržitelné. Oznámil to šéf vojenské správy Severodoněcku Oleksandr Striuk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz