Domácí

Řidič se nedíval na cestu. Zájezdový autobus z Litvy narazil do mostu

Řidič se nedíval na cestu. Zájezdový autobus z Litvy narazil do mostu
Nehoda autobusu Zdroj: Hasiči Jihomoravského kraje

Štěstí v neštěstí měli cestující v zahraničním autobusu v Ivanovicích na Hané. Kvůli nepozornosti řidiče tam totiž autobus z Litvy vjel pod železniční most, kam se ale nevešel. Navzdory hrůzně vypadajícím následkům srážky se při nehodě nikomu nic nestalo.

Obyvatele Ivanovic na Hané v neděli po desáté dopoledne vyrušil zahraniční zájezdový autobus. Do příliš nízkého železničního mostu tam narazil řidič autobusu z Litvy. Na místo vyjeli hasiči i policisté z Jihomoravského kraje.

I když kabina řidiče zůstala po nárazu k nepoznání, zdravotníci u nehody nebyli potřeba. Jako zázrakem se totiž nikomu nic nestalo. Všech 45 cestujících včetně řidiče vyvázlo bez sebemenších zranění. Autobus totiž před nárazem do mostu jel pomalu.

Související obsah

Za nehodu mohla údajně nepozornost řidiče. "Nedával pozor, přehlédl značku upozorňující na maximální povolenou výšku vozidla a v nízké rychlosti narazil do mostu," uvedl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. Přítomnost alkoholu u řidiče policisté na místě vyloučili.

Místo nehody je už průjezdné. Hasiči odklidili trosky z poškozeného autobusu a také sklo, které se vysypalo pod mostem. Policie v úseku řídila dopravu kyvadlově, provoz ale nebyl nijak výrazněji omezen.

Fotky z nehody autobusu si můžete prohlédnout zde:

Nehoda autobusu Zdroj: Hasiči Jihomoravského kraje
Nehoda autobusu Zdroj: Hasiči Jihomoravského kraje
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz