Domácí

Řidič na D11 vybržďoval autobus. Ohrozil tak přes čtyřicet lidí

Dva autobusy najednou ohrozil řidič osobního auta na dálnici D11 na Královéhradecku. Jeden z nich přitom v rychlejším pruhu vybrzdil. V nebezpečí bylo čtyřicet cestujících. Policie teď řidiče hledá.

U sjezdu na Nechanice k nehodě chybělo málo. Řidič Jiří Palonci může poděkovat své bystré reakci i elektronice autobusu. "Tam začne reagovat antikolizní sytém. Díky němu začal brzdit automaticky," řekl dopravní policista Richard Hušek.

Příběh začal o chvíli dřív. Šofér předjížděl jiný autobus, jenže ten podle záběrů v poslední chvíli přidal plyn. "Jelikož mají autobusy omezovač na stovce, tak jsme jeli vedle sebe a znemožnil mi ho předjet," popsal situaci řidič autobusu Jiří Palonci.

Související obsah

​To nejspíš řidiče naštvalo a vzal to před oba autobusy připojovacím pruhem. V autobuse v tu chvíli bylo čtyřicet lidí. Jen díky tomu, že byli připoutaní, nespadli ze svých sedaček. Podle policie by tohle jednání nemuselo být jen přestupkem s pokutou dva tisíce korun.

"Pokud by se jednalo o trestný čin obecné ohrožení, hrozil by řidiči trest odnětí svobody ve výši 3 až 8 let," řekla policejní mluvčí Iva Kromšová.

Před čtyřmi lety padl u soudu jedenáctiletý trest. Řidič na D10 vybrzdil jiné auto a při kolizi zemřel kojenec. Pokud jedete po dálnici rychlostí 130 kilometrů v hodině a uvidíte brzdová světla, než na ně zareagujete, ujedete ještě 36 metrů. K úplnému zastavení potřebujete až stotřicetimetrovou dráhu.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události