Domácí

Na několika místech v Brně popraskala voda. Uzavírky komplikují dopravu

Na několika místech v Brně prasklo vodovodní potrubí. Dvě nejzávažnější havárie se staly v Jezuitské ulici a na Žerotínově náměstí. Dopravu řídí policie a snaží se zabránit kolapsu.

Brno se v potýká s havárií vody, která v pondělí dopoledne značně zkomplikovala dopravu. Prasklé potrubí totiž poničilo silnici a Brněnské vodárny nyní potrubí opravují. Situaci na místě kontroluje policie a snaží se zabránit kolapsu dopravy. Kvůli ranní špičce vznikaly na místě kolony.

První havárie se stala už v neděli večer v Jezuitské ulici. "Strážníci z naší dopravní jednotky dorazili na místo večer před čtvrt na sedm. Uzavřeli úsek od ulice Za Divadlem po Koliště a dvě hlídky městské policie potom usměrňovaly dopravu. Působily tady až do doby osazení zákazovou značkou, tedy do čtvrt na deset," řekl mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Související obsah

Další havárie nastala v noci na Žerotínově náměstí. Tu strážníci hlásili dispečinku vodáren v půl druhé ráno. Dopravu pak odkláněli až do půl šesté, než ulici uzavřeli. "Oprava havárie omezila dopravu, a to ve čtyřech jízdních pruzích. Havárie zapříčinila přerušení dodávek vody pro dvě nemovitosti, náhradní zásobování bude zajištěno přistavením cisterny," upřesnila okolnosti havárie mluvčí Brněnských vodáren Renata Hermanová.

"Složitou situaci pro dopravu připravila zejména havárie vodovodu v Žerotínově náměstí, kde tlak vody poškodil vozovku v úseku mezi ulicemi Veveří a Kounicova tak, že musí být v obou směrech úplně uzavřena. Ze stejného důvodu je uzavřena ulice i Jezuitská od Koliště a potom ještě křižovatka ulice Jílová a Vinohrady," uvedl David Chaloupka, mluvčí jihomoravských policistů.

Situace se rychle mění spolu s tím, jak ustupuje ranní dopravní špička. Na základě toho se mění i délka zpoždění, se kterým mohou řidiči počítat. "Uzavřené úseky se osazují dopravním značením a budou zde probíhat opravy. Pro cestu v okolí těchto míst počítejte s možným zdržením," dodal Chaloupka.

"Práce na opravě byly již zahájeny. Havárie byla lokalizována a probíhají výkopové práce. Po desáté hodině budou zprovozněny dva jízdní pruhy. Jeden od ulice Veveří a jeden od Moravského náměstí. Pokud se nevyskytnou komplikace, předpokládáme obnovení dodávek dnes v odpoledních hodinách. Následně budou probíhat práce na obnově jednotlivých konstrukčních vrstev vozovky," doplnila Hermanová.

Další havárie se staly na ulicích Olomoucká a Vinohrady. I zde se vodárny snaží situaci co nejrychleji napravit. Pokud nenastanou komplikace, počítají vodárny s tím, že obnoví dodávky vody v odpoledních hodinách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz