Domácí

Černý den na železnici: Shořelé vagóny, dvě havárie a zastavený koridor

Pondělí je černým dnem na české železnici. Záchranářské složky i železničáře zaměstnalo hned několik vážných událostí. Po poledni museli hasiči bojovat s požárem vagónů v Plzni. Správa železnic řešila také strom, který spadl na koleje a zastavil provoz na trati z Prahy do Brna. Při ranní srážce pendolina a lokomotivy zemřel strojvedoucí.

K požáru vlaku nedaleko plzeňského hlavního nádraží museli v pondělí před 13. hodinou vyjíždět hasiči. Oheň úplně zničil jeden vagón a další poškodil. Podle prvních informací při nehodě nebyl nikdo zraněn a nikdo nepřišel o život.

"Požár zatím hasíme a prohledali jsme všechny ostatní vagóny, zatím jsme nikoho nenašli. Příčinu vypuknutí požáru zatím nevíme," informoval TN.cz mluvčí hasičů Plzeňského kraje Petr Poncar. Hasící práce komplikuje navíc horké počasí, kvůli kterému zkolabovali dva hasiči.

Související obsah

"Jednalo se o odstavenou soupravu nedaleko hlavního nádraží v Plzni. Provoz by již měl být v tomto úseku téměř obnoven. Výjimkou je jenom úsek mezi hlavním nádražím a plzeňskou městkou částí Koterov," uvedl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Správa železnic také řeší poškozené trakční vedení na Vysočině, které omezilo spojení z Prahy do Brna. "Kvůli poškozenému trakčnímu vedení po pádu stromu je zatím zcela zastaven provoz na trati přes Vysočinu u Golčova Jeníkova, část vlaků mezi Prahou a Brnem jezdí přes Přerov. Po jedné koleji by se mělo začít jezdit cca od 14 hodin, plné obnovení provozu předpokládáme v podvečer," uvedla Správa na twitteru s tím, že úsek Vlkaneč – Golčův Jeníkov je po jedné koleji již zprovozněný.

Související obsah

Železniční nehoda se stala také na přejezdu v Karviné. "Šlo o srážku dvou spřažených dieselových lokomotiv s osobním automobilem Volkswagen Touran – na železničním přejezdu v Karviné-Dolech, osazeném výstražnými světly. Řidič auta vyvázl ze srážky s lokomotivami, zapojenými za sebou, které auto posunuly několik metrů od inkriminovaného přejezdu ve Stonavské ulici, se zraněním," informovali moravskoslezští hasiči.

V pondělí ráno v Bohumíně také havarovalo pendolino. To narazilo do posunové lokomotivy. Při srážce zemřel strojvedoucí z pendolina. Několik dalších lidí museli ošetřit záchranáři.

Podívejte se na záběry od projíždějících cestujících z místa nehody pendolina:

Galerie z místa požáru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz