Domácí

Policista nechal psa Axela zavřeného v autě. Ovčák ve vedrech zemřel

Policista nechal psa Axela zavřeného v autě. Ovčák ve vedrech zemřel
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Policisté z Vysočiny vyšetřují smutný případ ze Žďáru nad Sázavou. Při vedrech nechal v pondělí jejich kolega v autě zavřeného služebního německého ovčáka Axela. Když se k čtyřletému psovi dostali, byl už mrtvý.

Psa nechal ve škodovce policejní kynolog zavřeného až dvě hodiny, řekli deníku Blesk svědci. "Měl tam stažená zadní okénka zhruba o pět centimetrů," prohlásil pro deník Michal Král. Jeho sestra si uvězněného Alexe všimla mezi prvními. Hledala tedy majitele, ale k autu se nikdo nehlásil. Teploty se v pondělí pohybovaly okolo 30 °C.

Psa se vodou snažila přes škvíru ochlazovat. Německý ovčák už ale ležel zhroucený pod sedadly, následně na místě zemřel. Kynolog, který psa v autě nechal, přišel až poté. Dorazila s ním i policejní hlídka. Axela odvezli k veterináři, ten už mu ale nemohl pomoci.

Související obsah

Případem se už zabývá policie. "Nařídili jsme soudní pitvu psa, aby se stanovila přesná příčina uhynutí psa," sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková. O případu už ví i Generální inspekce bezpečnostních sborů. "Budeme se jím zabývat, ale nebudeme sdělovat v současné době bližší informace," řekla Blesku mluvčí Ivana Nguyenová. Policista měl v době, kdy pes zemřel, po službě. Podle Čírtkové jej převážel ve svém volnu.

"Psa přivážel svým osobním vozidlem k ustájení v kotci doma, na čemž není nic neobvyklého," řekla TN.cz Čírtková s tím, že po prošetření si případ přebere GIBS. "Policistovi byla nařízena dovolená," dodala.

V únoru se pes propadl pod led. Záchranářům byl vděčný za záchranu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz