Zahraničí

Princ Charles hájí tašky s miliony eur. Hotovost přijal od expremiéra Kataru

Následník britského trůnu princ Charles čelí tlaku veřejnosti. Britům se nezamlouvají informace o tom, že přijal v přepočtu asi 74 milionů korun v hotovosti od bývalého katarského premiéra.

Přinejmenším je naivní. Takovými slovy hodnotí Britové chování svého budoucího krále. V letech 2011 až 2015 přijal Charles během tří setkání tři miliony eur. Katarský šejk mu je měl předat v taškách z luxusního obchodního domu nebo v kufříku.

Po setkání poradci královské rodiny hotovost ručně přepočítali. Mělo jít o 500eurové bankovky, kterým se dříve přezdívalo "bin ládinovky" kvůli tomu, že se v takto vysokých hodnotách používaly při financování terorismu. Právě kvůli tomu byly později staženy z oběhu. Prostředky putovaly do banky, která spravuje finance královské rodiny.

Související obsah

​"Ihned po schůzce byly peníze předány jedné z princových charitativních organizací, která sepsala příslušné smlouvy a ujistila, že vše proběhne podle řádných procesů," hájil se princ prostřednictvím svého mluvčího.

Se zjištěním přišel deník The Times, který podotýká, že neexistuje žádné podezření, že by šlo o nelegální platby. Pochybnosti ale budí fakt, že princovy problematické schůzky nebyly na seznamu oficiálních akcí členů královské rodiny.

Spekuluje se proto o tom, že mezi nejbližšími spolupracovníky prince mohl fungovat systém – "kdo platí, může se s Charlesem setkat". Katarský expremiér se navíc ocitl v hledáčku investigativních novinářů v případě takzvaných Pandora Papers.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz