Zahraničí

V rozpáleném autě zemřelo dítě. Když se to dozvěděl otec, spáchal sebevraždu

V rozpáleném autě zemřelo dítě. Když se to dozvěděl otec, spáchal sebevraždu
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Obrovská tragédie se odehrála minulý týden v americké Virginii. Několik hodin tam strávil 18měsíční chlapeček sám v rozpáleném autě, což ho nakonec stálo život. Otec, který ho tam zapomněl, svou chybu neunesl a poté, co odnesl tělíčko batolete domů, se v nedalekém lese zastřelil.

Smutný příběh se stal minulé úterý v Midlothianu ve Virginii. Osmnáctiměsíčního chlapečka ten den očekávali ve školce, kam ale nedorazil. "V určitém okamžiku se věci zvrtly a zdá se, že otec zapomněl, že dítě je v autě," řekl podle NBC News policista Chris Hensley.

Vyšetřovatelé se domnívají, že batole bylo v rozpáleném voze minimálně tři hodiny. Když se otec k autu vrátil, v hrůze tam našel chlapce mrtvého. Svou chybu psychicky neunesl.

Související obsah

​"Když otec zjistil, že dítě ve vozidle zemřelo, vrátil se domů a vzal batole dovnitř. Poté z domu odešel a zastřelil se," uvedla v oficiálním prohlášení policie, která oznámení o sebevraždě obdržela krátce poté. Tělo dítěte našla v domě, zastřelený muž ležel v blízkém lese.

Teploty se v Midlothianu ten den pohybovaly okolo 26 stupňů Celsia. Uvnitř auta, které stojí na přímém slunci, dokáže teplota velmi rychle stoupnout nebezpečně vysoko. U dětí je riziko přehřátí navíc podstatně vyšší než u dospělých.

Židlochovicích zůstalo v autě uvězněné batole. Strážníci jednali rychle:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz