Zajímavosti

Tereza H. popsala, co jí ve vězení nejvíc chybělo a čím si krátila čas

Tereza H. popsala, co jí ve vězení nejvíc chybělo a čím si krátila čas
Tereza Hlůšková při příchodu k soudu v Pákistánu Zdroj: Profimedia

Tereza Hlůšková po návratu do Česka září štěstím. Opět je se svou rodinou, našla si práci, založila instagram a za životem v Pákistánu touží udělat tlustou čáru. Kvůli pašování heroinu strávila téměř čtyři roky ve vězení. Za mřížemi si však našla způsob, jak se zabavit.

Za mříže se Tereza Hlůšková dostala kvůli pašování drog poté, co ji celníci v roce 2018 zadrželi na letišti v Láhauru s téměř devíti kilogramy heroinu. Mladá žena několikrát marně zadoufala, že bude brány pákistánského vězení moci opustit. Dočkala se ale až po téměř čtyřech letech. Osvobozující rozsudek přišel po mnoha odložených soudních líčení.

Nyní už je Tereza v Česku a užívá si chvíle se svou rodinou. Změnila image, našla si zaměstnání, omluvila se za chybná rozhodnutí a zkouší začít znovu s čistým štítem.

Na vězení, kde trávila téměř čtyři roky, ale jen tak nezapomene. Fanouškům se snaží alespoň prostřednictvím sociálních sítích nastínit, jak v Pákistánu žila a čím vším procházela.

Související obsah

​Dlouhé chvíle za mřížemi si prý krátila psaním deníčků. "To byla taková moje zábava. Lepila jsem si dopisy, fotky, psala seznamy knih, které jsem přečetla," vysvětlila. "Měla jsem úchylku na vystřihování a lepení jídla z časáků, nad kterými jsem po večerech slintala. No jo, čtyři roky bez vepřového není žádná sranda pro masařku, jako je Hlůšková," dodala.

V Pákistánu prý jedla hlavně "luštěniny, zeleninu a hooooodně chilli". O to víc si po propuštění z vězení dokázala užít Vánoce, i když tou dobou ještě nebyly v Česku. "24. 12. 2021. První opravdové Vánoce po pěti letech!!! To byla pecka. Pečení cukroví, poslouchání koled, ryba, bramborový salát a dárky... a víno!" podělila se o fotografii z té doby. "Každé Vánoce v base jsem domů posílala vlastnoručně vyrobené dárky. Různá přání, napsané knihy, srdíčka na pověšení nebo šperkovnice vyrobené z krabiček od ubrousků. Fantazii se meze nekladou a je fakt, že nejhezčí dárek je ten od srdce," přiblížila, jak prožívala svátky v Pákistánu.

https://www.instagram.com/p/CfY7IrXDT6I/

Příběh Terezy Hlůškové oslovil statisíce lidí. Jedni ji kritizují, další milují a dívce vyjadřují podporu. Na instagramu, který si založila teprve před dvěma dny, už má více než 13 tisíc fanoušků a dá se očekávat, že počty sledujících budou ještě strmě narůstat.

Tereza Hlůšková se dostala na svobodu ke konci minulého roku. Na návrat do Česka si ale musela ještě několik týdnů počkat:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz