Domácí

Vlak na Olomoucku narazil do odstavené soupravy. Dva lidé se zranili

Vlak na Olomoucku narazil do odstavené soupravy. Dva lidé se zranili
Nádraží Uničov Zdroj: Google Street View

Na nádraží v Uničově narazil přijíždějící osobní vlak do odstaveného motorového vlaku Regionova. Při nárazu spadlo v jedoucím vlaku několik lidí, kteří se chystali vystupovat. Jednoho z nich musela záchranka ošetřit a převézt do nemocnice.

Ve středu dopoledne narazil v Uničově na Olomoucku osobní vlak Českých drah do odstavené soupravy Regionova. Událost se stala přímo ve stanici Uničov okolo 11:17.

"Podle prvotních informací mělo ve stanici v Uničově dojít při spřahování souprav k prudšímu najetí na odstavenou soupravu. V důsledku silnějšího nárazu měli popadat cestující, kteří se už připravovali na výstup z vlaku. Máme hlášené zranění dvou osob. Nemáme hlášeny žádné škody jak na vozidlech, tak na drážní struktuře," uvedl Dušan Gavenda, mluvčí Správy železnic.

Související obsah

Jeden ze zraněných ale ošetření pravděpodobně nakonec nepotřeboval. Zdravotníci totiž ošetřovali pouze jednu seniorku. Tu pak záchranka převezla s lehčími zraněními do nemocnice. "Při nárazu jedna seniorka upadla a o schody si způsobila kontuzi (zhmoždění) ramene a boku. Šlo o lehké zranění. Byla převezena do nemocnice Šternberk na pozorování. Nikdo další na místě ošetření nevyžadoval," řekla k události Lucie Mikisková, mluvčí záchranné služby Olomouckého kraje.

Provoz ostatních vlaků pokračoval bez přerušení. Nebylo třeba vypravit náhradní autobusy. Událost nyní vyšetřuje Drážní inspekce. Ta také potvrdila, že nevznikly žádné škody. Po dobu vyšetřování budou oba vlaky odstavené ve stanici.

Pendolino se srazilo s jiným vlakem. Jeden člověk zemřel, další jsou zranění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz