Domácí

Nepochopitelný manévr: Kamion zůstal při couvání viset na kolejích, narazil do něj vlak

Nepochopitelný manévr: Kamion zůstal při couvání viset na kolejích, narazil do něj vlak
Srážka osobního vlaku s kamionem | Zdroj: HZS Ústeckého kraje

Ve Šluknově na Děčínsku se ve čtvrtek srazil vlak s kamionem. Na místě zasahovala policie, hasiči i záchranka. Při nehodě se zranilo pět lidí, kteří skončili v péči záchranné služby.

Ve čtvrtek odpoledne vyjížděly záchranné složky k dopravní nehodě ve Šluknově. Na železniční trati mezi Šluknovem a Dolní Poustevnou se srazil osobní vlak s kamionem. Ten se zasekl přímo na přejezdu.

Řidič pravděpodobně neodhadl, kam se s kamionem může pustit. Nedařilo se mu vybrat jednu ze zatáček, a tak se rozhodl couvat a zkusit projet zatáčku ještě jednou. Návěs ale zůstal viset na kolejích. V tu chvíli se však ozvaly výstražné signály oznamující příjezd vlaku.

Související obsah

Motorový vlak zabrzdit nestihl a do kamionu narazil. "V 15:40 došlo ve Šluknově na železničním přejezdu ke střetu nákladního auta a osobního vlaku. Okolnosti a příčinu nyní policisté vyšetřují," upřesnil mluvčí policie Ústeckého kraje Daniel Vítek.

Na místo dorazili i hasiči. "Jednotky ze stanice Šluknov, SŽ Liberec a JSDHO Velký Šenov zasahují na železničním přejezdu v Sukově ulici ve Šluknově. Došlo tam kolem 15:40 ke srážce osobního vlaku s kamionem. Ve vlaku se zranilo 5 cestujících, kteří skončili v péči zdravotnické záchranné služby," informovali ústečtí krajští hasiči na svém facebookovém účtu.

Naštěstí se nikdo z cestujících vážně nezranil. "Nehoda se obešla bez ztráty na životech. Dvě osoby s lehkými zraněními jsme odvezli do rumburské nemocnice. Ty osoby, které utrpěly velmi lehká zranění, jsme ošetřili a ponechali na místě," uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události