Zajímavosti

Michal chce znásilněnou Radku zabít. Napětí v Ordinaci vrcholí

Ordinace v růžové zahradě nabídla divákům během uplynulých měsíců jeden z nejdramatičtějších příběhů ve své historii. Příběh znásilněné zdravotní sestry Radky, jejího boje za spravedlnost a očištění své pověsti je nejen napínavou dějovou linkou, ale také reaguje na téma zneužití nadřazeného postavení k sexuálnímu útoku.

Vše začalo na večírku, který se z nevázané zábavy zvrhl v osobní tragédii. Zdravotní sestra Radka byla znásilněna svým kolegou, lékařem Michalem, přestože mu před stykem řekla jednoznačné "ne".

Radka, i když bohužel o dost později, než bylo třeba, v sobě našla sílu a odhodlala se trestný čin oznámit na policii. Jak se ale dalo čekat, setkala se s následnou nedůvěrou a odsudky okolí, které ji dovedly nejen k nedobrovolnému pracovnímu volnu, ale i k užívání léků a nadměrné konzumaci alkoholu.

Pochopení a pomoci se jí až po dlouhých měsících kromě manžela Vojty dostalo ze strany záchranářky Zity, postupně pak od dalších kolegyň a kolegů. Spojili své síly a společně se rozhodli dosáhnout spravedlnosti. Ve vzduchu však stále visí otázka, jestli se jim to podaří.

Související obsah

​"Pravděpodobně by dost pomohlo, kdyby neváhala, sebrala odvahu a šla na policii bezprostředně po sexuálním útoku. Přála bych si, aby takovou sílu v sobě našlo co nejvíc obětí sexuálního násilí i ve skutečném životě. Chápu ale, že šok, trauma a strach musejí být tak strašlivé, že člověk prostě nedokáže najít tu sílu dřív. Ovšem neuvěřitelně silná mi moje hrdinka připadá od začátku do konce. To, jak rychle se odlepila ode dna, je obdivuhodné," říká k příběhu Anna Julie Slováčková, která Radku ztvárňuje.

Predátor však ještě bohužel neřekl poslední slovo a v příběhu Radky dochází k dalšímu velkému zvratu. Radka, Zita a Michal se setkají na střeše nemocnice, což vyústí v dramatickou rvačku dvou žen proti jednomu muži.

Kdo s koho? To se diváci Ordinace, uváděné exkluzivně na Voyo, dozvědí ve čtvrteční epizodě. Nový díl najdete na Voyo i každý další čtvrtek, letos poprvé i v průběhu celého léta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz