Zahraničí

Kde se vyplatí tankovat? Reportérka TV Nova zjišťovala ceny paliv v Chorvatsku

Štáb televize Nova se ve středu u Jadranu zaměřil na nákup pohonných hmot. Chorvatská vláda totiž na dva týdny zastropovala jejich ceny. Týká se to ale jen čerpacích stanic mimo dálnice.

Ve středu štáb TV Nova čekala 140 kilometrů dlouhá cesta z Národního parku Krka na Makarskou riviéru, což byla ideální příležitost zjistit, kde se vyplatí tankovat. Celkem minul devět čerpacích stanic, z toho dvě na dálnici.

"Nafta je výrazně dražší na pumpách, které jsou mimo dálnici. Připlatíte si za ni o 5 korun víc za jeden litr," informovala reportérka.

Související obsah

Stejnou cenu, tedy asi 46 korun za benzín a 48 za naftu, nabízela i konkurenční benzínka u Splitu. Všechny ostatní po cestě mimo dálnici se pak držely nařízeného stropu. Benzín stál v přepočtu 44 korun a nafta byla přibližně za 43 korun za litr.

Zdejší vláda chce tímto rozhodnutím zachovat životní úroveň Chorvatů a zároveň nechce přijít o peníze od turistů, kteří jezdí po dálnicích na dovolenou na Jadran. Opatření zatím potrvá do 5. července. Zastropování cen mimo dálnici se ale netýká lepších pohonných hmot.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz