Zahraničí

Reportérka TV Nova zjišťovala ceny v Chorvatsku. Podívejte se, kolik zaplatíte za ovoce

Štáb televize Nova už skoro týden natáčí u Jadranu a zjišťuje kompletní informace o Chorvatsku. Tentokrát se zaměřil na cenu ovoce a ve třech různých městech nakoupil tři druhy. Podívejte se, kolik za ně zaplatil.

Meruňky štáb TV Nova na svůj nákupní seznam zařadil proto, že v Chorvatsku právě začíná jejich sezóna. Hrozny s melounem zase dodají u vody to pravé osvěžení a Češi je milují.

Nejprve štáb vyrazil do vyhlášené tržnice v centru rušného Zadaru. "Sehnali jsme tady všechno, co jsme potřebovali a na co jsme měli chuť. Stalo nás to 66 kun, tedy asi 220 korun," prozradila reportérka.

Pak se štáb přesunul do malebného, asi třicetitisícového, městečka Šibenik. K jeho smůle ale tržnice zavírala už ve dvě hodiny, a tak na místě zastihl jen pár prodejců. "Hrozno tady bylo dražší, ale meruňky zase levnější. Za nákup jsme utratili 61 kun, což je asi 200 korun," informovala reportérka.

Související obsah

​Abych měl štáb srovnání, jak je to s cenami ovoce přímo u moře, zamířil ještě na luxusní promenádu Skradin, která je poblíž turisty obsypaného Národního parku Krka. V přístavu byly ceny o něco vyšší, ale pravděpodobně si reportérka vybrala menší kousky, protože ji celý nákup znovu vyšel na 67 kun, tedy asi 220 korun.

Když se štáb zaměřil na ceny jednotlivých druhů ovoce, zjistil, že se nejvíc vyplatí sledovat meruňky, na kterých můžete ušetřit až dvacet korun na kilo.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz