Zahraničí

Známý zpěvák sexuálně terorizoval ženy. Ve vězení stráví 30 let

Známý zpěvák sexuálně terorizoval ženy. Ve vězení stráví 30 let
R. Kelly Zdroj: Profimedia

Amerického zpěváka R. Kellyho poslal newyorský soud na 30 let do vězení. Podle prokuratury využíval své slávy k sexuálnímu a psychickému zneužívání mladých žen a nezletilých. Porota ho uznala vinným ve všech bodech.

Americký R&B hudebník Robert Sylvester Kelly pravděpodobně stráví ve vězení zbytek života, upozornil deník The New York Times. Je mu totiž 55 let a za systematické zneužívání mladých žen a nezletilých půjde do vězení na 30 let.

Porota zpěváka uznala vinným už loni v září. Newyorská soudkyně jej odsoudila ve středu. Sex podle ní R. Kelly používal jako zbraň, nutil své oběti dělat ohavné věci a nakazil je sexuálně přenosnými chorobami. "Naučil jste je, že láska je zotročení a násilí," řekla podle BBC.

Související obsah

Umělec známý hitem I Believe I Can Fly měl využívat svůj vliv ke zneužívání přes dvě dekády. Za pomoci svých asistentů podle obžaloby vyhledával mladé ženy a lákal je k sobě sliby, že jim pomůže v hudební kariéře. Své oběti poté zneužíval a bez dovolení jim neumožnil chodit ani na záchod. Zároveň jim zakazoval dívat se na jiné muže a musely mu říkat "taťko".

V roce 1994 navíc zpěvák zfalšoval dokumenty, aby si mohl vzít tehdy 15letou Aaliyu. V těch bylo napsané, že dívce už je 18. Manželství muselo tenkrát být po několika měsících anulováno.

Související obsah

Před soudem vystoupily i umělcovy oběti. "Doslova jsem chtěla umřít kvůli tomu, jak jsem se kvůli tobě cítila," řekla mu jedna z nich. Kelly seděl u soudu s černými brýlemi a odmítal se jakkoli vyjádřit. 

Mezi obviněními, ze kterých byl Kelly uznán vinným, je vydírání i obchodování se sexem. Prokuratura žádala trest minimálně 25 let, Kellyho obhájci chtěli pro svého klienta jen maximálně deset let ve vězení. Argumentovali například jeho traumatickým dětstvím. Soudkyně to ale odmítla a rozhodla se pro přísnější trest, než jaký navrhovala prokuratura. Kellyho právníci se proti tomu ještě hodlají odvolat.

"Jsem velmi hrdá na náš soudní systém, velmi hrdá na ostatní přeživší a potěšená výsledkem," řekla bývalá Kellyho vokalistka Jovante Cunninghamová, kterou také zneužíval. 

Manželé měli na Slovensku zneužívat děvčata:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz