Domácí

Policie vtrhla do hotelu kvůli údajnému zneužívání dívenek. Vše ale bylo jinak

Policie vtrhla do hotelu kvůli údajnému zneužívání dívenek. Vše ale bylo jinak
Policie zasahovala v hotelu Bílá labuť Zdroj: se svolením Filipa H.

V pražském hotelu Bílá labuť zasahovala v noci z úterý na středu policie. Asi pětatřicetiletí muži si tam totiž přivedli nezletilé dívky. Situaci nahlásil pár, který si všiml podezřelé situace. Policie však nezjistila, že by došlo k něčemu nelegálnímu.

V úterý v noci si mladý pár cestou domů všiml podezřelé situace. Ve Vodičkově ulici podle nich dva muži mluvili se dvěma velmi mladými dívkami. Podle muže, který tento rozhovor pozoroval, se prý muži snažili zjistit, zda už dívkám bylo 15 let. Poté, co dívky oba muže ujistily, že jim je právě 15 let, měli všichni čtyři společně nastoupit do tramvaje.

Pár, kterému se situace zdála pro dívky nebezpečná, raději také nasedl to tramvaje a sledoval, jak se bude situace vyvíjet. Skupinka vystoupila na zastávce Bílá labuť. Muži nejdříve nakoupili alkohol v jedné z večerek a následně i s dívkami zamířili do hotelu Bílá Labuť.

Související obsah

V tu chvíli pár neváhal a přivolal policii. Ta vyvedla oba muže z hotelu v poutech. "Celkem tam bylo asi patnáct policistů. Jeden z nich mi řekl, že je dobře, že jsem zavolal. Prý na místo dorazili na poslední chvíli," řekl redakci TN.cz muž, který situaci nahlásil.

Podle policie prý ale nedošlo k žádnému trestnému činu. Oba muže policie vyslechla a jednoho z nich kvůli opilosti převezla na záchytku. Ukázalo se, že oběma dívkám bylo teprve 14 let. Podle policie utekly z diagnostického ústavu. Dívky také policii měly potvrdit, že šly s muži do hotelu dobrovolně.

"Podle toho, co jsme zjistili, dívky mužům řekly, že nemají kde spát, načež jim muži nabídli, že jim zaplatí hotelový pokoj. Muže jsme propustili poté, co nám řekli svou verzi. Nezjistili jsme žádné protiprávní jednání," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policie se případem i nadále zabývá. Zaměstnanci hotelu se k incidentu odmítli vyjádřit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz