Zahraničí

Rusové zaútočili na dům v Oděse. Obětí je nejméně 18, pod troskami zůstali lidé

Na devítipatrový dům v Oděse dopadly ruské rakety. Na místě zemřelo podle zástupce šéfa oblastní správy Serhije Bratčuka nejméně 18 lidí. Zraněných je asi 30 obyvatel přístavního města.

"Ruské raketové útoky právě zasáhly devítipatrovou obytnou a rekreační budovu v Oděské oblasti," informoval v noci na twitteru novinář portálu BihusInfo Danylo Mokryk. "Podle operačních velitelství Jih a Odesa RMA zemřelo nejméně 18 lidí," sdělilo ukrajinské ministerstvo obrany.

"V důsledku dopadu nepřátelské rakety na výškovou budovu k 06:00 zemřelo 14 lidí, 30 bylo zraněno včetně tří dětí," informoval Bratčuk na sociální síti Telegram. Další oběť později potvrdilo ukrajinské ministerstvo obrany. Později dopadla na rekreační středisko v oblasti města Bilhorod-Dnistrovskyj, které se nachází asi 80 kilometrů od Oděsy, druhá raketa. "V důsledku dopadu druhé nepřátelské rakety na rekreační středisko zemřeli k 06:00 tři lidé, z toho jedno dítě, další osoba byla hospitalizována. Budova je zničena," dodal. 

Související obsah

Raketu odpálil ruský bombardér nad Černým mořem. V Oděse probíhá záchranná operace. Někteří lidé totiž zůstali uvězněni pod troskami budovy, upozornila agentura Reuters. "Jedná se o stejné střely X-22, které byly vypáleny na obchodní centrum v Kremenčuku. Je čas oficiálně uznat Rusko jako státního sponzora terorismu," napsalo ukrajinské ministerstvo obrany.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz