Zajímavosti

Nové gorily v pražské zoo! Ze Španělska přijede i dcera slavné Moji

Nové gorily v pražské zoo! Ze Španělska přijede i dcera slavné Moji
Gorilí samice Duni Zdroj: Lucía Gandarillas

Do Zoo Praha přijedou dvě nové gorily. V novém pavilonu doplní tři samice a mládě samec Kisumu a samička Duni. Ta je jedinou dcerou slavné Moji, první gorily narozené v zajetí v Česku.

"Lepší vyústění jsme si nemohli přát – a dokonce ani představit," uvedl k novým gorilám ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. K trojici samic Kambě, Kijivě, Shindě a mláděti Ajabuovi přibydou samec Kisumu a samička Duni. Zoo Praha to v pátek oznámila v tiskové zprávě.

"Příchod Kisuma umožní mít ve skupině další mláďata," avizoval Bobek. Samec Richard se svými potomky zůstává ve starém pavilonu. Jeho linie je totiž už podle Bobka takzvaně přereprezentovaná, a nemůže proto mít další mláďata. "Kisumu má mnohem lepší ranking a měl by se u nás stát otcem," napsal ředitel zoo. 

Související obsah

Kisumu se narodil v Mnichově v roce 1997. Od sedmi let žije v mládenecké skupině v rakouském Schmidingu. Teď se bude po dlouhé době zase stěhovat. 

Duni je zase dcerou slavné Moji, která se jako první gorila narodila v Praze. "Přestěhováním Duni do Prahy se zúročí i naše úsilí, s nímž jsme před lety hledali pro Moju co nejlepší umístění. Jenom díky tomu, že samec Niky je geneticky velice cenný, mohla s ním mít Moja ve španělském Cabárcenu roku 2013 malou Duni – a nyní také Duni dostane možnost mít vlastní mládě," prohlásil Bobek. 

Gorilí samec Kisumu:

Gorilí samec Kisumu Zdroj: Zoo Schmiding

Gorily z pražské zoo za sebou mají velké stěhování:

​​Tipy na výlet: Nejlepší české ZOO, které stojí za návštěvu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz