Naše Česko

Tipy na výlet: Tyto zoo stojí za návštěvu. Uvidíte lvy, osly i rostliny

Jako každý všední den i v pátek pro vás máme tip na prázdninové výlety. Tentokrát poradíme, kam vyrazit do českých zoologických zahrad. Nebude chybět ta s vůbec největší rozlohou ani ta nejstarší.

Zoo Liberec

Liberecká zoo rozhodně není jen o bílých tygrech, kterými proslula. "Na 14 hektarech mohou návštěvníci obdivovat více než 170 druhů zvířat a přibližně 1 500 jedinců," uvedla mluvčí zoo Barbara Tesařová. 

Zoologická zahrada je vůbec nejstarší zoo v České republice, vznikla už v roce 1904 a svou rozlohou je ideální pro rodiny s malými dětmi. Liberecká zoo je také unikátní jednou z nejucelenějších kolekcí dravců v Evropě. Je to také jediná zoologická zahrada v Česku, kde můžete pozorovat paviány pláštíkové. A že tihle primáti umí návštěvníka zaujmout. 

Letos se návštěvníci mohou těšit na řadu nově narozených mláďat. "Mláďata můžete vidět hned za námi ve výběhu žiraf, stejně tak ve výběhu zeber, takynů čínských. Máme tady čerstvé přírůstky u koní Převalského nebo u sobů," sdělila mluvčí zoo. "Je tady poměrně hodně zvířat, je to pestré, takže všechno paráda," pochvaluje si zoo jeden z návštěvníků.

Související obsah

Základní vstupné pro dospělé je 160 korun. Pro rodiny s dětmi nabízí zoo zvýhodněné vstupné. Ušetřit peníze i čas strávený u pokladny můžete také zakoupením elektronické vstupenky přes internet. Parkovné na šest hodin vyjde na 50 korun.

Zoopark Chomutov

V Zooparku Chomutov se specializují především na faunu z palearktické oblasti. "U nás najdou návštěvníci zvířata ze severní Afriky, ze severní Evropy a z části Asie," upozornila ředitelka zooparku Věra Fryčová.

Mezi oblíbence zooparku patří medvědi hnědí, zubři evropští nebo nejmenší a největší osli světa. Zoopark Chomutov je největší zoo v České republice, alespoň co se týče rozlohy. Má neuvěřitelných 112 hektarů. "Jsme výjimeční tím, že od zakladatelů se specifikujeme na to, aby naše expozice byly veliké," vysvětlila ředitelka.

Související obsah

"Dá se tady strávit celý den a je tady docela i stín, takže když jsou pak horka, tak se to dá využít," myslí si jedna žena, která do zoo přišla. Návštěvníci se po zooparku mohou svézt lokálkou Amálkou a do obory Eurosafari, kterou obývají velcí kopytníci, je pro změnu zaveze Safari expres. Základní vstupné pro dospělého stojí 120 korun, dětské polovinu. Parkovné vyjde na 40 korun za den.

Zoo Plzeň

Zoo Plzeň není jen rájem zvířat. "Jsme zároveň botanická zahrada, našich sedm tisíc zvířat je mezi 15 tisíci formami různých rostlin, po roce 1996 jsme zvířata a rostliny přemístili a rozmístili podle světadílů," sdělil mluvčí zoo Martin Votruba.

Šimpanzí mládě, hroch, ale i pořádný medvědinec si pozornost užívají. Opomenout nesmíme ani dinopark. K vidění jsou pohyblivé modely prehistorických zvířat v životních velikostech.

"Malá se rozplývá na dinosaurech, jsou tady různé atrakce, takže pro nás super," řekl jeden z návštěvníků. Základní vstupné do zoo a botanické zahrady vyjde dospělého na 190 korun. Je možné zakoupit i zvýhodněné rodinné vstupenky včetně vstupu pro zoo, botanickou zahradu a zároveň i dinopark. Parkovné vyjde na 80 korun. Zážitkem v zoo Plzeň je také království jedu, tedy jedinečná expozice těch nejjedovatějších hadů světa.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz