Domácí

Sotva si postavili vysněný domov, Míra zemřel. Záchranáři nyní prosí o pomoc

Sotva si postavili vysněný domov, Míra zemřel. Záchranáři nyní prosí o pomoc
Pomoc pro rodinu tragicky zemřelého zdravotníka Mirka Zdroj: ZZS Libereckého kraje

O život při tragické nehodě přišel minulé pondělí liberecký záchranář a dobrovolný hasič z Rumburku Mirek (†45). Muž, který vždy nezištně pomáhal druhým, po sobě zanechal ženu a dvě malé děti. Kolegové Mirka chtějí rodině pomoci a pro pozůstalé uspořádali sbírku. Veřejnost prosí o pomoc.

Se záchranáři Mirek najezdil tisíce kilometrů. Pomoc druhým byla jeho životním posláním. Nezapomínal ale ani na rodinu, které se snažil zajistit vysněný domov. A to se mu i povedlo. Nové bydlení, které z velké části postavil sám, si však s manželkou a dvěma dětmi užíval jen několik týdnů. Pak jeho život ukončila tragická nehoda.

"Jel z domova, který si spolu s manželkou a dvěma malými dětmi užíval vlastně jen pár týdnů. Vysnili si ho a Míra ho z velké částí postavil sám," přiblížili liberečtí záchranáři. "Byl zdravý, v nejlepších letech. O svou rodinu už se nepostará," konstatovali smutný fakt.

Související obsah

​I proto nyní hledají cesty, jak pozůstalým ulehčit od těžkostí, které prožívají. "Vždycky pomáhal. Kamarádům, kolegům, pacientům. Byl záchranář, hasič. Na jeho pomocnou ruku jsme se mohli kdykoliv spolehnout, sám si o pomoc neříkal. Teď o pomoc pro Mírovu rodinu prosíme my," vyzvali na facebooku.

"Ve spolupráci s Asociací zdravotnických záchranných služeb ČR a Nadačním fondem Kryštůfek vyhlašujeme veřejnou sbírku, do které se může zapojit každý. Za jakoukoliv pomoc děkujeme," dodali záchranáři.

Číslo účtu je: 2601650761/2010
Do zprávy pro příjemce je nutné uvést: ZZS Liberec

Rodina, přátelé a kolegové se s Mirkem naposledy rozloučili ve středu v kapli rumburského hřbitova. Po půl dvanácté se městem rozezněly sirény k uctění památky zesnulého, jak informovali kolegové hasiči.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz