Za volantem

Drama na silnici. Policista spolu s řidiči předvedl, co znamená "Pomáhat a chránit"

Jak by měla vypadat pomoc řidičů u dopravní nehody? Minulý týden to předvedla skupinka šoférů nedaleko Prahy. Společně vyprostili ženu, která nabourala do stromu. Záchranné akce se přímo účastnil i policista, který jel náhodou kolem. I díky němu se můžete ve videu podívat na to, co by mělo v praxi znamenat heslo "Pomáhat a chránit".

Policista z pražského oddělení hlídkové služby minulý týden zachytil na palubní kameru dramatické okamžiky po dopravní nehodě. Právě se vracel ze střeleckých závodů ve středočeských Poříčanech, když před ním jedoucí auto nabouralo do stromu.

"Policista šel ihned pomoci a zjistil, že je řidička zaklíněná a zraněná. Přes aplikaci Záchranka proto nejprve zavolal na místo pomoc a následně začal zraněnou ženu vyprošťovat z vozidla," popisuje policejní mluvčí Jan Daněk.

Související obsah

​S vyprošťováním pomohli i další řidiči a nakonec se jim povedlo ženu společnými silami vytáhnout přes zadní dveře auta ven. Tam ji pak policista poskytl první pomoc a předal záchranářům.

"Poděkování patří všem lidem, kteří se snažili pomoci a kterým nebyla situace lhostejná. Speciální dík si zaslouží řidič, který jel před vozidlem, jenž havarovalo. Situaci zřejmě zaznamenal ve zpětném zrcátku, ihned zastavil a vrátil se k místu nehody, aby mohl pomoci," dodává Jan Daněk.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události