Zajímavosti

Novodobý Titanic! Výletní loď se u Aljašky srazila s ledovcem

Náraz zaoceánského parníku Titanic do ledovce v roce 1912 se zapsal do historie. Nyní se celá událost málem zopakovala. Během cesty podél Aljašky totiž Norwegian Sun, na které může cestovat maximálně dva tisíce pasažérů, taktéž narazila do ledovce.

"Druhý Titanic!" křičeli cestující na výletní lodi Norwegian Sun, která během víkendu narazila u Aljašky do ledovce, který volně plul mořem. Loď měla z přístavu v americkém Seattlu vyplout minulý týden ve čtvrtek. Srážka nastala během cesty k Hubbardově ledovci.

K nehodě prý došlo z důvodu husté mlhy, která omezila viditelnost a loď úplně pohltila. Výletní loď se pak přesunula do hlavního města Aljašky Juneau. Tam posoudili poškození. Ledovec měl totiž způsobit značné škody převážně v části lodi, která je pod vodou.

Související obsah

Odtamtud se loď přesunula zpět do Seattlu, kde si ji vzali na paškál potápěči, kteří pracovali na opravách. Společnost, jenž loď vlastní, se tak kvůli poškození rozhodla plavbu zkrátit, uvedl web Fox 29.

Řada pasažérů byla po nárazu vyděšená. "Celá loď se najednou zastavila. Byl to strašidelný zážitek," řekla podle deníku Daily Mail jedna z cestujících. Ona a ostatní lidé na palubě pak vystoupili právě v Seattlu, kde nakonec plavidlo zakotvilo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz