Zahraničí

Po čelní srážce v Rakousku zemřel Čech, jeho syn (10) je ve vážném stavu

Po čelní srážce v Rakousku zemřel Čech, jeho syn (10) je ve vážném stavu
Při vážné nehodě v Rakousku zemřel 35letý Čech Zdroj: Se souhlasem Christiana Stura

V noci z pátku na sobotu po rakouské silnici B7 směrem na Vídeň cestoval 35letý Čech se svým desetiletým synem. Osudným se mu ale stalo předjíždění – v protisměru totiž zrovna v tu chvíli jelo jiné auto a vozidla se tak čelně srazila. Zatímco otec přišel na místě o život, dítě skončilo v kritickém stavu v nemocnici. Zranění utrpěli i cestující z protijedoucího auta.

Vážná dopravní nehoda se stala okolo půl třetí ráno na silnici B7 ve směru na Vídeň. U města Poysdorf v Dolních Rakousech se 35letý muž z Česka, cestující se svým 10letým dítětem, rozhodl předjíždět. V protisměru se záhy čelně srazil s BMW s polskou posádkou, uvedl s odvoláním na místní policii rakouský zpravodajský web oe24.at.

Kromě policie a záchranářů na místě zasahovali i hasiči, kteří museli z aut vyprošťovat zaklíněné pasažéry. "Při nehodě bohužel jeden člověk zemřel. Pozůstalým vyjadřujeme hlubokou soustrast," vyjádřil se k nehodě rakouský hasič Christian Stur.

Související obsah

​Pětatřicetiletý Čech zemřel přímo na místě, záchranáři už mu nedokázali nijak pomoci. Jeho syn utrpěl vážná, život ohrožující zranění, se kterými byl letecky přepraven do nemocnice. Osmačtyřicetiletý řidič protijedoucího auta skončil také v nemocnici s vážným poraněním nohy. Jeho spolujezdci utrpěli jen lehká nebo žádná zranění.

Silnice B7 byla kvůli nehodě několik hodin uzavřená. "Na stanici jsme se mohli vrátit kolem půl páté ráno," uvedl Christian Stur.

Město Paysdorf leží jen kousek od českých hranic. Od Mikulova ho dělí necelých 20 kilometrů. Touto trasou se každoročně vydává mnoho Čechů na dovolenou na jih –⁠ nejčastěji do Chorvatska nebo Itálie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz