Zajímavosti

Na pláži našli zvláštního kraba. Šlo o dosud neobjevený druh

Na pláži našli zvláštního kraba. Šlo o dosud neobjevený druh
Ilustrační obrázek Zdroj: Profimedia

Velké překvapení čekalo na rodinu, která se nedaleko australského města Denmark vydala na pláž. Natrefila tam na kraba, který byl celý chlupatý. Vědci později zjistili, že se jedná o dosud neznámý druh tohoto mořského tvora.

Na procházce po pláži narazila rodina v australském městě Denmark na kraba, který byl celý chlupatý. O nálezu řekla vědci Andrewu Hosiemu, který určil, že jde o neobvyklý druh houbového kraba, uvedl deník New York Post.

Později Hosie kontaktoval bývalého mořského biologa Colina McLaye. Společně pak zjistili, že na různých dalších lokalitách byly mezi lety 1925 až 1983 objeveny další čtyři exempláře tohoto korýše, kterého pojmenovali Lamarckdromia beagle.

Související obsah

"Houboví krabi jsou často chlupatí, ale je to spíš plsť nebo samet než úplná chlupatá srst," řekl podle webu Live Science Hosie. Nejedná se tedy o pravou srst. Tito korýši si místo krunýřů "ostříhají" části ze živých hub.

Ty na sebe pak připevňují. A vytvářejí tak pomyslnou srst, kterou drží na místě jejich zadní nohy. Houby pak mohou připomínat klobouk nebo štít. Ten pak slouží jako maskovací mechanismus před predátory. Zároveň ale vypouští sloučeniny, jež mohou být toxické pro ostatní tvory, kteří si na krabovi chtějí pochutnat.

Žralok v roce 2018 v Egyptě smrtelně zaútočil na českého turistu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz