Zahraničí

Dva útoky v jediný den. U Hurghady po napadení žralokem zemřela další žena

Při útocích žraloků v Egyptě během jediného dne zemřely dvě ženy. Podle egyptského ministerstva životního prostředí byly obě oběti napadeny při šnorchlování. Zdroje agentury Reuters uvedly, že útoky se staly 600 metrů od sebe. Druhou obětí měla být rumunská turistka, jejíž tělo bylo nalezeno několik hodin po útoku, při kterém zemřela 68letá Rakušanka.

Den poté, co nejen Evropou otřásla zpráva, že v oblíbeném turistickém letovisku v Egyptě zemřela po útoku žraloka 68letá seniorka, egyptské ministerstvo životního prostředí přiznalo, že úmrtí byla dvě. "Ministryně Yasmine Fouadová vyjadřuje upřímnou soustrast rodinám obou obětí," uvedl úřad v oficiálním vyjádření na facebooku. 

"Jakmile ministryně obdržela zprávu, že dvě ženy byly napadeny žralokem při šnorchlování v oblasti letoviska Sahl Hasheesh jižně od Hurghady, byla vytvořena pracovní skupina odborníků na chráněné oblasti. Guvernér provincie Rudé moře vydal rozhodnutí o zákazu všech aktivit v okolí místa útoku," doplnilo ministerstvo. Již v sobotu se objevily zprávy, že místní úřady na tři dny uzavřely okolní pláže pro plavání, šnorchlování i rybaření.

Související obsah

První obětí byla 68letá Elizabeth S. původem z Rakouska, která se v Egyptě provdala a žila. Po útoku měla přijít o ruku a nohu, následně zemřela v nemocnici na selhání srdce. O druhé oběti ministerstvo vůbec nic neuvedlo, na což pod jeho vyjádřením upozornili i někteří komentující. "Můžeme vědět, kdo je druhou obětí a proč není oficiální oznámení o existenci jiného případu než úmrtí rakouské paní?" konfrontoval ministerstvo Ahmed Medo.

Podle dvou zdrojů agentury Reuters se mělo jednat o rumunskou turistku ve věku těsně před čtyřicítkou. Její tělo bylo objeveno několik hodin po útoku, při kterém zemřela Rakušanka. Útoky se odehrály ve vzdálenosti zhruba 600 metrů od sebe, oba na pobřeží zátoky Sahl Hasheesh jižně od Hurghady.

"Specializovaný tým stále dokončuje své vyšetřování, aby zjistil přesné příčiny toho, proč žralok usmrtil dvě oběti," doplnilo ministerstvo.

V Rudém moři žije přes 40 druhů žraloků, většina z nich je ale pro lidi neškodná. Ani potenciálně nebezpečné druhy na lidi obvykle neútočí, přesto v minulosti proběhlo několik útoků, které, stejně jako v tomto případě, byly smrtelné. Například v roce 2018 v Hurghadě žralok zabil českého turistu, který byl na dovolené s manželkou a dětmi.

Případ si připomeňte v reportáži TV Nova (8/2018):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz