Zahraničí

Horor u Hurghady: Seniorka plavala v moři, roztrhal ji žralok

Horor u Hurghady: Seniorka plavala v moři, roztrhal ji žralok
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

V egyptské zátoce Sahl Hasheesh nedaleko Hurghady, která patří mezi nejoblíbenější turistická letoviska, v pátek útočil žralok. Jeho obětí byla 68letá žena z Rakouska, která přišla o nohu a ruku. Po převozu do nemocnice zemřela.

Egyptským letoviskem Sahl Hasheesh, které leží na pobřeží Rudého moře jen pár kilometrů od Hurghady, v pátek otřásl útok žraloka. Přímo před očima mnoha svědků dravec napadl 68letou plavkyni. 

Záběry útoku se dokonce objevily na sociálních sítích. Zoufalá seniorka se snažila uplavat, vzápětí se ale voda kolem ní zbarvila do ruda. 

Žena utrpěla velmi vážná zranění, sdělil agentuře RIA Novosti ruský generální konzulát se sídlem v Egyptě, který zdůraznil, že se nejednalo o občanku Ruska. "Žralok jí ukousl ruku a nohu," uvedl konzulát. Bezprostředně po útoku byla žena ještě naživu.

Obrovská ztráta krve, rozsah zranění a šok nicméně vedly k tomu, že po převozu do nemocnice seniorka zemřela. Webu Al-Arabíja zdroje z místních úřadů prozradily, že soukromá klinika v Hurghadě v pátek večer přijala 68letou Elizabeth S. Žena byla v obrovském šoku a selhávalo jí srdce. Lékaři okamžitě zahájili resuscitaci, život jí ale už zachránit nedokázali.

Související obsah

​Podle dostupných informací měla žena pocházet z Rakouska, v Egyptě se ale provdala a žila tam.

Místní úřady se rozhodly na tři dny uzavřít okolní pláže, od pátku do neděle je tak v oblasti Sahl Hasheesh a Makadi jižně od Hurghady zakázáno koupání v moři, šnorchlování i rybaření. O jaký druh žraloka se jednalo, zatím není známo.

Do Hurghady a okolních letovisek každoročně zamíří na dovolenou velké množství turistů, včetně těch českých. Obrovským lákadlem je především Rudé moře, které nabízí pohled na pestrý podmořský život. Kromě želv, hvězdic či korálů je Rudé moře ale domovem i více než 40 druhů žraloků, z nichž někteří mohou být pro člověka potenciálně nebezpeční. 

Ačkoliv žraloci na lidi obvykle neútočí, v minulosti se odehrálo několik incidentů, které, stejně jako v tomto případě, skončily smrtí. V roce 2018 v Egyptě žralok usmrtil českého turistu, který byl s manželkou a dětmi na dovolené v letovisku Marsá Alam.

Podívejte se na reportáž z roku 2018 o smrtícím útoku žraloka na českého turistu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz