Zahraničí

VIDEO: Turistu na Slovensku napadl medvěd. Muž si celý útok natočil

Nezodpovědného návštěvníka Kamenisté doliny v Západních Tatrách na Slovensku napadl tento týden medvěd. Muž se nacházel mimo cestu a měl si šelmu natáčet až 20 minut. Rozrušené zvíře ho pak napadlo. Údajně však turista vyvázl téměř bez zranění.

Útoků medvědů na Slovensku přibývá. Zatím poslední se měl stát v tomto týdnu v jedné z tatranských dolin. Muž si měl šelmu dlouhých 20 minut natáčet. Na videu je však vidět pouze část, kde je zvíře rozrušené a útočí.

Muž pak stihl pouze vyndat sprej proti medvědům, který na něj také použil. Ani to však zvíře neodradilo a v útoku pokračovalo. Video končí ve chvíli, kdy muž zakopne a odhodí svou kameru. K incidentu mělo navíc dojít mimo vyznačené cesty, kde by se návštěvníci pohybovat neměli.

Související obsah

"Je to už ta vzdálenost, kdy se jedná o vyrušování chráněného zvířete. Ten člověk měl odtamtud rychle vycouvat," řekl pro TV Markíza expert ze zásahového týmu medvěda hnědého Michal Haring. Podle ředitele Správy Tatranského národního parku Pavola Majka byla reakce medvěda vzhledem k okolnostem adekvátní.

Muž prý z dvouminutového útoku šelmy vyvázl jen s drobným zraněním. Medvěd mu měl jen roztrhat mikinu a kalhoty. Poraněnou má údajně pouze nohu. Dopadl tedy výrazně lépe než muž, kterému se po cestě do práce medvědice v červnu zahryzla do hlavy a způsobila mu vážná zranění v obličeji.

​Speciální tým na Slovensku zastřelil medvědici:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz