Zahraničí

Smrtelně postřelený medvěd se stihl pomstít. Lovci rozdrtil lebku

Smrtelně postřelený medvěd se stihl pomstít. Lovci rozdrtil lebku
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Za smrtelné postřelení se medvěd hnědý ještě stihl pomstít neopatrnému ruskému lovci. Obě těla jen pár metrů od sebe našla skupina, která po pohřešovaném muži pátrala.

Lov medvěda hnědého se stal osudným lovci v Rusku. Ten postřelil šelmu z posedu na stromě v okrese Tulun v Irkutské oblasti. Podle všeho si muž myslel, že se mu podařilo zvíře ihned zabít, a tak se k němu přiblížil.

Nepozornost a nebezpečná vzdálenost ho zřejmě stály život. "Když 62letý muž slezl dolů, smrtelně zraněný medvěd ho napadl a zabil," uvedlo Metro 50 s odkazem na Interfax.

Související obsah

Podle ruského regionálního ministerstva vnitra bylo po nezvěstném lovci vyhlášeno pátrání. Skupina, která ho hledala, našla v lese nejdříve tělo lovce a 50 metrů od něj pak tělo medvěda. Muž pravděpodobně zemřel na následky rozdrcené lebky a rozdrásání drápy a tesáky zvířete.

Útoky medvědů na člověka nejsou v Rusku ojedinělé. Britský portál Mirror napsal, že například vloni došlo v národním parku Ergaki k usmrcení dvou mladistvých. Ti podle všeho sešli z bezpečné cesty a narazili na šelmu, ta je oba zabila.

Drsný útok medvěda zaznamenali také na Slovensku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz