Domácí

Lidé stále jezdí s cestovkami, říká místopředseda Asociace cestovních kanceláří

Zájem o letní dovolené je rekordní. Spousta Čechů nebyla v posledních dvou letech u moře kvůli covidu, a tak to chce letos dohnat. Asi polovina z nich využívá cestovní kanceláře. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže se zatím inflace do cen u cestovních kanceláří nepromítla.

Léto je na spadnutí a řada Čechů už vyrazila k moři. Vybírají si jak pobyty s cestovními kancelářemi, tak výlety na vlastní pěst. "U nás se zájem klientů o vycestování s cestovní kanceláří zvedá, protože během pandemie to byla taková jistota, kdy cestovní kancelář nabízela nějaké služby v zahraničí, jako je třeba delegát," řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

"On je to trochu mýtus, že lidé opouštějí cestovní kanceláře. Ono z těch zhruba 5 milionů lidí pořád přes 2 miliony cestuje s cestovními kancelářemi. Je to akorát o tom, že lidé dřív jezdili na dvoutýdenní dovolenou a teď jedou na tři kratší dovolené. Jednu dovolenou si organizují s cestovní kanceláří a ty dvě další potom sami," uvedl Papež.

Související obsah

​Služby cestovních kanceláří využívají zejména rodiny s dětmi, které nechtějí řešit případné komplikace, jako je například změna hotelu nebo destinace. A zájem o dovolené v létě roste i přes stále se zvyšující inflaci.

"Do cen zájezdů se to zatím vůbec nepropisuje, protože cestovní kanceláře drží ty ceny, které měly v katalozích. Myslím, že se to promítne až do těch podzimních zájezdů," předpověděl Papež.

Než ale vyrazíte na dovolenou, nezapomeňte si zjistit covidové podmínky ve vámi vybrané destinaci, zkontrolovat si platnost dokladů, správně si zabalit kufr, a zejména být na letišti včas. "Pražské letiště doporučuje předstih dvě a půl hodiny u evropských letů. U těch dálkových jsou to až tři hodiny," dodal Papež.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz