Počasí

VÝSTRAHA: Velmi silné bouřky zasáhnou Moravu i jih Čech, hrozí vylití řek

VÝSTRAHA: Velmi silné bouřky zasáhnou Moravu i jih Čech, hrozí vylití řek
Bouře Zdroj: TV Nova

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vyhlásil v úterý ráno novou výstrahu. Česko zasáhnou velmi silné bouřky. Výstraha se týká zejména Moravy, Pardubického kraje a Vysočiny. Bouřky budou ohrožovat také Jihočeský kraj.

Až do úterních osmi hodin večer platí výstraha ČHMÚ před velmi silnými bouřkami, které budou bičovat východní polovinu republiky. Výstraha platí na Moravě, ve Slezsku, Pardubickém kraji a na Vysočině. Silné bouřky se mohou také vyskytnout v Jihočeském kraji.

Velmi silné bouřky bude doprovázet prudký déšť. ČHMÚ očekává srážky okolo 50 až 70 milimetrů. Kromě bouřek hrozí také rozvodnění menších toků a zatopení podchodů, podjezdů i sklepů. Nebezpečí představuje i podemletí silnic.

Související obsah

​Hrozbou je také silný vítr, blesky a kroupy, které mohou poškodit budovy. Meteorologové doporučují zabezpečit okna, dveře, skleníky a volně položené předměty.

Pozor by měli lidé dávat také při jízdě autem a měli by se vyhýbat místům, která zaplavila voda. Možné jsou také výpadky elektrického proudu.

Výstraha 5.7. 2022 Zdroj: ČHMÚ

Minulý týden v Česku padaly kroupy o velikosti golfových míčků. Kvůli bouřce vykolejil i vlak:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz