Domácí

Neobvyklá záchrana na Opavsku. Hasiči lapali do kbelíku zamotaného ptáka

Neobvyklá záchrana na Opavsku. Hasiči lapali do kbelíku zamotaného ptáka
Záchrana puštíka Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Netradiční záchranu podnikli v pondělí hasiči z Moravskoslezského kraje. Hned tři jednotky tam nad rybníkem zachraňovaly puštíka, který se zamotal do rybářského vlasce. K visící sově se hasiči dostali na posuvném žebříku a následně ji chytili do kbelíku.

S pomocí žebříku a kbelíku zachraňovali v pondělí hasiči z Moravskoslezského kraje puštíka, který visel nad Poštovním rybníkem na Opavsku. Sova tam visela zamotaná do rybářského vlasce zachyceného ve větvích stromu. Vlasec se jí omotal okolo křídla.

Puštíka pravděpodobně vyplašili rybáři. Rozespalý opeřenec se pak při snaze uletět dostal do pasti v podobě vlasce i s háčkem a závažím. Zůstal tak přibližně pět metrů ve vzduchu i od břehu, kde asi deset minut zápolil ve snaze osvobodit se.

Související obsah

​Zachránit sovu vyrazili hasiči z nedalekého Hlučína a Bohuslavic. Puštík ale visel příliš daleko na to, aby jej mohli přitáhnout hasičskou tyčí. Použít proto museli výsuvný žebřík, s jehož pomocí nakonec bezvládného ptáka chytili do kbelíku. Na břehu jej potom z vlasce vymotali.

Vysílenou sovu potom hasiči odvezli do záchranné stanice v Bartošovicích. "Z našeho laického pohledu vyvázl puštík bez jakéhokoliv zranění. Podle pracovníka záchranné stanice měl ale namožené křídlo a byl opravdu hodně vyčerpaný," uvedl velitel hasičského zásahu.

Na fotografie ze záchrany puštíka se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz