Zahraničí

V Alpách zemřel další Čech. Zřítil se při výstupu na horu, spadl ze 400 metrů

V Alpách zemřel další Čech. Zřítil se při výstupu na horu, spadl ze 400 metrů
Hora Ortles | Zdroj: Profimedia

Ve středu ráno v italských Alpách tragicky skončil život dalšího Čecha. V pohoří Ortles, které je součástí Alp, spadl při výstupu na vrchol stejnojmenné hory. Ostatní členové skupiny horolezců jsou v pořádku.

Alpy si ve středu vyžádaly další oběť. V půl šesté ráno tam při závěrečném výstupu na vrchol hory Ortles zemřel český horolezec. Muž se za svítání zřítil ze svahu hory, která je vysoká 3 905 metrů. Spadl ze 400metrové výšky. Na místě zasahoval vrtulník horské služby, horolezci už však muži nedokázali pomoci, píše portál Sky TG24.

Informaci, že šlo o Čecha, potvrdilo také české ministerstvo zahraničí. "V oblasti Tridentska zahynul jeden český turista při pádu z hory. Byl členem horolezecké skupiny, ostatní jsou v pořádku," uvedla mluvčí ministerstva Lenka Do.

Další informace o neštěstí zjišťuje konzulát v Miláně, který je ve spojení s italskou policií.

Související obsah

​Není to jediné horské neštěstí, při kterém v posledních dnech zemřeli Češi. V neděli se v Dolomitech na hoře Marmolada utrhl ledovec, který zavalil skupinu turistů. Mezi nimi byli minimálně dva Češi, kteří cestovali společně. Pád ledovce nepřežili. Po dalších pěti pohřešovaných Italech se stále pátrá.

Podívejte se na reportáž o pádu ledovce v Alpách:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz