Zahraničí

Na pejskaře čekalo překvapení. V potoce objevil starou dělostřeleckou pumu

Na pejskaře čekalo překvapení. V potoce objevil starou dělostřeleckou pumu
Nevybuchlá puma Zdroj: Policie SR - Trnavský kraj

Silné bouřky se v uplynulých dnech nevyhnuly ani Slovensku. Velká voda však kromě ničení také odhalovala neobvyklé předměty. V Trnavském kraji například prudké deště vyplavily na břeh dělostřeleckou pumu z druhé světové války. K jejímu zneškodnění musel být přivolán pyrotechnik.

Pořádné překvapení čekalo v úterý na pejskaře z obce Cífer v Trnavském kraji na Slovensku. Při venčení narazil v potoce na nevybuchlou bombu. Pumu z druhé světové války nejspíše odhalila a vyplavila silná pondělní bouřka.

Policisté, které muž o nálezu informoval, potvrdili, že šlo o výbušninu. Na místo proto přivolali pyrotechnika. "Jednalo se o dělostřeleckou pumu ruské výroby ráže 82 milimetrů. Naštěstí jí chyběl zapalovač, a byla tak nefunkční," napsala na facebooku trnavská policie. Pyrotechnik si výbušninu převzal k bezpečnému zneškodnění.

Související obsah

​Policie upozorňuje veřejnost, aby v případě, že na podobné podezřelé předměty narazí, s nimi nijak nemanipulovala. I stará, rezavá a zdánlivě nefunkční munice totiž může být nebezpečná. Při neodborné manipulaci by stále mohlo dojít k odpálení. Proto je potřeba přivolat policii, která zhodnotí riziko a případně předá bombu odborníkovi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz