Domácí

Zeman už nespí na své chalupě. Letos možná vynechá i oblíbenou tradici

Prezident Miloš Zeman si i nadále užívá volné dny na Vysočině. Ve středu vyrazil na krátký výlet po okolí. Jak se nám ale podařilo zjistit, poprvé během dovolené nepobývá na své chalupě v Novém Veselí, ale v penzionu svých kamarádů na Jihlavsku. Má tam vzhledem ke svému zdravotnímu stavu prý větší pohodlí a lepší servis.

Je to prostě jiná dovolená. Léta bylo zvykem, že ji Zeman trávil na své chalupě v Novém Veselí. Letos je tam klid. Podle sousedů se byl prezident na chalupě jenom podívat a vůbec tam nepřespává. "Nespí tady, byl tady jenom přes den," řekla sousedka Klára Škotinová.

Drtivou většinu dovolené prezident tráví v penzionu svých známých v Rytířsku na Jihlavsku, kde má oproti dvěma místnostem na chalupě k dispozici celé luxusní apartmá. V něm má větší pohodlí a jeho okolí se tam o něj může lépe postarat. Celý penzion je pod neustálým dohledem ochranky.

Související obsah

Ve středu po druhé hodině odpoledne prezident vyrazil na krátký výlet. Ve vestě a bílém tričku mu s nasednutím do auta pomohli dva bodyguardi. Při odjezdu zamával přihlížejícím a prezidentská kolona vyrazila. Byly v ní i další tři limuzíny. 

Absolvoval výlet po okolí, návštěvu na chalupě, ale ve čtvrtek prezidentovi už dovolená na Vysočině končí. Vzhledem k tomu, že má být spíš deštivo a chladno, už pravděpodobně nedojde na tradiční plavbu po hladině novoveselského rybníka.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz