Domácí

Češi využili dvou svátků naplno. Turistická místa hlásí velký nápor

Turistická sezona odstartovala naplno. Mnozí Češi využili i dvou svátečních dnů, úterního Dne slovanských věrozvěstů i středečního výročí upálení Jana Husa, díky nimž ušetřili hned dva dny dovolené. Vyrazili do hor, za památkami, na vodu nebo do zoologických zahrad.

Sotva se ráno otevřely brány zlínské zoo, hned se dovnitř začaly hrnout špalíry návštěvníků. Už dopoledne tam byly tisíce lidí.

"Zájem o zavítání návštěvníků do zlínské zoologické zahrady je opravdu mimořádný. Platí to nejen pro dnešní sváteční den, ale i pro včerejšek," uvedla mluvčí zoologické zahrady ve Zlíně Romana Mikešová.

Úplně stejně to vypadalo i na vizovickém zámku. Jedna prohlídka od rána střídala druhou. "Díky těm dvěma svátkům, včerejšímu a dnešnímu, máme neskutečné množství lidí, ze kterého jsme sami překvapeni," přiznala zástupkyně kastelána Bára Grombířová.

Související obsah

Jiní dali přednost třeba vyjížďce na kole, turistice nebo se rozhodli pro sjíždění Moravy na kánoích v okolí Olomouce. Kdo mohl, využil dvou volných dnů a vzal si v zaměstnání jen tři dny dovolené – v pondělí, ve čtvrtek a v pátek. Dohromady si tak může užívat dlouhých devět dnů bez práce. I proto je plno třeba v rožnovském kempu.

Na další státní svátek, a to na Den české státnosti, si budeme muset počkat až do 28. září. Volno připadne opět na středu.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz