Zajímavosti

Hlavní město žraločích útoků. Na této pláži jsou lidem pořád blízko

Hlavní město žraločích útoků. Na této pláži jsou lidem pořád blízko
New Smyrna Beach | Zdroj: Profimedia

Do města New Smyrna Beach na Floridě pravidelně jezdí spousta surfařů. Na tamní pláži jsou totiž vysoké vlny. Zároveň se tam ale pohybuje velké množství žraloků.

Pokud jste někdy plavali v Atlantském oceánu u New Smyrna Beach, říká se, že jste byli pravděpodobně tři metry od žraloka. Tamní město je totiž považováno za hlavní město žraloků, upozornila americká stanice WESH ve své reportáži.

Naposledy zaútočil žralok na této pláži v neděli ráno. Do nohy se tam zahryzl 28letému muži, který zrovna seděl na surfu pár metrů od mola. Jeho zranění nebylo vážné a po ošetření ho ještě ten den propustili z nemocnice.

Za posledních pět let tam tato paryba napadla v průměru devět lidí ročně. Jenom loni zaútočila 17krát. Většinou jde však jen o menší hryznutí. Nejčastěji se u pláže objeví žralok bělavý. 

Související obsah

Na pláž silný příliv často odnese spoustu malých ryb. Ty jsou oblíbenou potravou predátora. Za vlnami přílivu se ale často vydávají i surfaři, a když rukama a nohama rozráží hladinu, žraloky to provokuje.

Odborníci zároveň varují lidi, aby do vody nechodili s čerstvými zraněními. Žraloci modří, kteří se u pláže také často pohybují, totiž na stovky metrů cítí krev.

Na této pláži je desetkrát pravděpodobnější, že vás žralok napadne, než na jakékoli jiné. Tyto paryby totiž na lidi tak často neútočí. Světem proto nedávno zahýbaly dva žraločí útoky v egyptské Hurghadě.

Žraloci zaútočili minulý týden v Hurghadě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz